حیوانات خانگیسگ

موثر ترین روش های کنترل کک در سگ ها

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
موثر ترین روش های کنترل کک در سگ هاReviewed by اعطاسی on Jun 8Rating: 4.5موثر ترین روش های کنترل کک در سگ هاکک یک چرخه پیچیده 4 مرحله ای در زندگی دارد. کنترل کردن این کک ها در حیوان خانگی و خانه شما باید با شناسایی این مراحل انجام شود تا از ایجاد مشکل توسط کک

کک یک چرخه پیچیده ۴ مرحله ای در زندگی دارد. کنترل کردن این کک ها در حیوان خانگی و خانه شما باید با شناسایی این مراحل انجام شود تا از ایجاد مشکل توسط کک ها جلوگیری شود. در این مقاله روش های مختلف کنترل کک وجود دارد که اگر به درستی از آن ها استفاده شود، در کنترل کک ها موثر است.

کنترل کک در حیوان خانگی شما

یک اشتباه که اغلب دیده می شود این است که وقتی افراد می خواهند از محصولات ضد کک استفاده کنند معتقدند “بیشتر بهتر است”.

هنگامی که پای مواد شیمیایی و داروها به میان می آید، بیشتر بهتر نیست! هنگام استفاده از محصولات ضد کک و داروهای ضروری، باید از دستورالعمل نوشته شده روی جعبه آن استفاده کنید. تنها محصولاتی را بخرید که بر روی آن ها نام حیوانی که می خواهید درج شده است (مثلا سگ، گربه و غیره). به ویژه گربه ها نسبت به مواد و داروهای شیمیایی بسیار حساس هستند پس قبل از استفاده برچسب روی آن ها را با دقت بخوانید.

حتی زمانی که برچسسب به دقت خوانده شود و دستورات آن رعایت شود، باز هم ممکن است حیوان شما نسبت به محصولات ضد کک واکنش های جانبی نشان دهند. بلافاصله به دامپزشک مراجعه کنید. منابع دیگری که می توانید با آن ها تماس بگیرید شامل مرکز کنترل مسمومیت حیوانات و خطوط تماس گزارش عوارض جانبی داروها هستند.

خرید کاندوم gifbanner - موثر ترین روش های کنترل کک در سگ ها

شامپوهای کک

حتما بخوانید :
چگونه سگ خود را سالم نگهداریم

یک شامپو یا “حمام کک” یک شروع خوب برای حمله به کک های حیوانی است که تعداد زیاد و قابل رویتی از آن ها را در بدن خود دارد. ممکن است حمام کردن گربه مشکل باشد. مهم است که برای کنترل کک از یک شامپوی مخصوص کک استفاده کنید. بسیاری از مردم وقتی یک هفته پس از حمام کک، دوباره در بدن حیوان کک ببینند بسیار تعجب می کنند. این شامپوها تنها برای یک روز یا کمتر از آن موثرند. اگر از آن ها درست استفاده شود، کمی از مواد شیمیایی در بدن سگ باقی می ماند.

دیپ های کک (dip)

دیپ های کک، مواد شستشوی شیمیایی قوی هستند که می توانند حیوانات را نه تنها از شر کک بلکه از شر کرم و کنه نیز نجات دهند. دیپ ها توصیه نمی شوند مگر اینکه حیوان در معرض هجوم کنه قرار بگیرد. دیپ ها می توانند حدود ۱ تا ۲ هفته باقی بمانند. که این مقدار زیادی از مواد شیمیایی را روی بدن یک حیوان باقی می گذارد! شامپوها و دیپ های کک برای کک های بالغ موثر هستند.

کلارهای کک (collar)

کلارهای کک در دو مرحله کار می کنند. با انتشار یک گاز سمی، و با جذب شدن به لایه چربی زیر پوست حیوان. این گاز سمی معمولا به سرعت بر روی ناحیه سر و گردن اثر می گذارد. بهتر است از این کلارها در کیسه های جاروبرقی استفاده کنید تا هر ککی که جارو شد را بکشد. کلارهایی که جذب لایه چربی زیر پوستی حیوانات می شوند موثر تر هستند. کلارهای کک بر روی کک های بالغ اثر دارند.

حتما بخوانید :
چرا سگ ها چمن می خورند ؟ دلایل علمی چمن خوردن سگ ها

پودرها و اسپری های کک

پودر و اسپری کک می تواند یک محافظت کوتاه مدت (۲تا ۳ روزه) را فراهم کند، و با استفاده از برخی محصولات می تواند کنه ها را هم از بین ببرد. پودرها و اسپری ها، جدیدا به دلیل به وجود آمدن درمان های کاملا دقیق، کمتر مورد علاقه هستند. بیشتر آن ها فقط بر روی کک های بالغ اثر می گذارند، برخی از آن ها با مهار تخم های کک و جلوگیری از توسعه لاروها، حفاظت های اضافه ای انجام می دهند.

درمان های کاملا دقیق (spot-on)

برای انتخاب بهترین مارک این مواد با دامپزشک خود مشورت کنید. از این محصولات در بین تیغه شانه حیوانات خانگی استفاده می شود و به طور معمول حدود ۱ ماه باقی می ماند. درمان های دقیق برای درمان کک های بالغ موثر هستند. برخی از آن ها دارای موادی هستند که می توانند لارو و تخم کک در حال ظهور را مهار کنند و برخی در برابر رشد لاروها، به خوبی مقاومت می کنند.

داروهای خوراکی

قرص های کک با متوقف کردن لارو تخم کک در حال ظهور، کار می کنند. این داروها همچنین به صورت تزریقی هم در دسترس هستند. کک از خون حیوانی که تحت این داروهاست تغذیه می کند، و کک ماده پس از آن تخم هایی می گذارد که قادر به رشد کردن نیستند. آن ها کک های بالغ را نمی کشند. این داروها برای شکستن چرخه زندگی کک و متوقف کردن مشکلات کک استفاده می شوند.

کنترل خانه و حیاط

 تنها حدود ۱۰ درصد از کل کک ها، بر روی بدن حیوان خانگی شما زندگی می کنند (عمدتا بزرگسالان). تخم ها، لارو، شفیره و تعدادی از کک های بالغ در فرش، موکت، ملافه و محل زندگی شما هستند که روی هم رفته حدود ۹۰ درصد جمعیت کک ها را تشکیل می دهند. اگر از این جمعیت کک ها غافل شوید، مشکل کک ادامه پیدا خواهد کرد و در طول زمان بدتر خواهد شد.

  • جارو زدن روزانه – این کار برای ریشه کن کردن کک ها بسیار مهم است. این کار باعث جمع کردن تخم ها، لاروها، شفیره ها و کک های بالغ می شود قبل از آنکه آن ها زیاد شوند. همچنین قرار دادن کلار کک در کیسه جاروبرقی برای از بین بردن کک های جارو شده بسیار مهم است. در غیر این صورت، کک ها تخم ریزی خواهند کرد و زیاد خواهند شد و دوباره از کیسه جاروبرقی بیرون می آیند و به خانه شما حمله می کنند. همواره کیسه جاروبرقی را خالی کرده و دور بیندازید.
  • شستن تمام ملافه ها، لباس ها و مبلمان به طور منظم (هر هفته).
  • استفاده از حشره کش برای خانه و حیاط – گزینه های زیادی وجود دارد از جمله حشره کش های غیر سمی، بمب کک، یا درمان توسط دافع حشرات حرفه ای. قبل از استفاده از حشره کش، همه حیوانات خانگی را بیرون ببرید و روی مواد غذایی را خوب پوشش دهید. اطمینان حاصل کنید که همه چیز خشک است و بر طبق دستورات نوشته شده روی حشره کش عمل کنید. برای کودکان و حیوانات خانگی که ممکن است مواد را در دهان خود قرار دهند و بخورند، اقدامات احتیاطی را رعایت کنید.
حتما بخوانید :
بیماریهای شایع سگ های ولگرد
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید