بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

موسیقی درمانی چگونه می تواند به بیماران آلزایمری کمک کند

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
موسیقی درمانی چگونه می تواند به بیماران آلزایمری کمک کندReviewed by اعطاسی on Sep 20Rating: 4.0موسیقی درمانی چگونه می تواند به بیماران آلزایمری کمک کندآیا یکی از عزیزانتان دچار آلزایمر یا نوع دیگری از زوال عقل شده است؟ اگر چنین است، شاید دوست داشته باشید بدانید که احتمالا موسیقی می تواند شما را با اعضای خانواده خود پیوند دهد به طوری که کلمات نمی توانند چنین کاری کنند.

آیا یکی از عزیزانتان دچار آلزایمر یا نوع دیگری از زوال عقل شده است؟ اگر چنین است، شاید دوست داشته باشید بدانید که احتمالا موسیقی می تواند شما را با اعضای خانواده خود پیوند دهد به طوری که کلمات نمی توانند چنین کاری کنند.

بسیاری از مطالعات تحقیقاتی، و همچنین شواهد بی نظیر، به موقعیت هایی اشاره کرده اند که موسیقی توانسته است واکنش یا حافظه ای را در افراد مبتلا به آلزایمر ایجاد کند. به عنوان مثال، مادر شما که دچار آلزایمر شده است ممکن است برای پیدا کردن کلامات مناسب، مشکل پیدا کند، اما قادر است یک ترانه را بدون مشکل و به طور کامل بخواند.

یک پروژه تحقیقاتی بر روی افراد مبتلا به آلزایمر مطالعه ای انجام داد و دریافت که حافظه آنها برای موسیقی، تحت تاثیر بیماری آلزایمر قرار نگرفته است؛ آنها توانستند مانند افرادی که آلزایمر ندارند، آهنگ ها و اشعار را بشناسند. هرچند که مطمئنا این موضوع برای تمام افراد مبتلا به زوال عقل صادق نیست، اما من افراد بسیاری را دیده ام که می توانند آهنگ های کامل را با پیانو بنوازند یا تک تک کلمات آهنگ های قدیمی تر را بخوانند، حتی اگر آنها در مرحله میانی آلزایمر قرار داشته باشند و نتوانند اسم اعضای خانواده شان را به یاد بیاورند.

حتما بخوانید :
این پپتیدهای کلاژن که مرتب درباره آن ها می شنویم چه هستند؟

این خاطرات ماندگار موسیقی به احتمال زیاد عامل مهمی است که نشان می دهد چرا استفاده از موسیقی می تواند برای درمان و تعامل با کسانی که دچار زوال عقل هستند، سودمند باشد. تحقیقات انجام شده نشان داده است که موسیقی یک راه موثر برای ارائه فعالیت های معنی دار، کاهش رفتارهای چالش برانگیز و کاهش احساس اضطراب و افسردگی در بیماران آلزایمری است. بسیاری از ما از گوش دادن به موسیقی لذت می بریم و این موضوع اغلب پس از پیشرفت آلزایمر ، تغییری نمی کند.

موسیقی در مراحل اولیه ی آلزایمر

در مراحل اولیه آلزایمر، بسیاری از مردم از پخش موسیقی یا آواز لذت می برند. آنها را تشویق کنید که در موسیقی دخیل باشند؛ این می تواند ناحیه ای باشد که آنها می توانند در آن احساس موفقیت و کمال داشته باشند و به دلیل زیبایی آن، تحسین شوند.

خرید کاندوم gifbanner - موسیقی درمانی چگونه می تواند به بیماران آلزایمری کمک کند

شما همچنین می توانید آهنگ های مورد علاقه آنها را ضبط کنید، که اغلب آهنگ ها یا موسیقی هایی هستند که به سال های جوانی و میانسالی آنها برمی گردد.

برخی از افراد مسن تر ممکن است اعتقادات معنوی قوی داشته باشند و آهنگ های ایمانی و مذهبی را دوست داشته باشند.

موسیقی در مرحله میانی آلزایمر

برخی از افراد در مراحل میانی آلزایمر می توانند به نواختن پیانو (یا هر کدام از آلات موسیقی که قبلا می نواخته اند) ادامه دهند و از آن بهره مند شوند. برخی دیگر ممکن است زمانی که کورد را فراموش کنند یا نتوانند آهنگ را بخوانند، ناراحت شوند.

در مراحل میانی آلزایمر، زمانی که رفتارها گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد، موسیقی اغلب یک روش مؤثر برای پرت کردن حواس است. به عنوان مثال، من یک پرستار را می شناسم که وقتی یک بیمار آلزایمری را برای قدم زدن می برد، تقریبا همیشه یک آهنگ را برای او می خواند. و آن شخص بیشتر راه می رود، زیرا او در حال آواز خواندن است و از انجام تمرینات روزانه خود لذت می برد.

حتما بخوانید :
چگونه می توان سرعت رشد موها را افزایش داد

همچنین موسیقی می تواند در الگوهای رفتاری و خواب افراد مبتلا به آلزایمر مفید باشد. بر روی ۲۰ نفر از مردانی که آلزایمر داشتند و در خانه سالمندان بودند، یک مطالعه انجام شد. این افراد به مدت یک ماه، پنج بار در هفته در موسیقی درمانی شرکت می کردند. پس از چهار هفته، سطح ملاتونین آنها مورد آزمایش قرار گرفت و به طور قابل توجهی افزایش یافته بود و حتی بعد ۶ هفته پس از پایان برنامه موسیقی درمانی نیز باقی مانده بود.

(ملاتونین هورمونی است که به تنظیم چرخه خواب کمک می کند. برخی از افراد مبتلا به زوال عقل می توانند مکمل ملاتونین را برای کمک به بهتر خوابیدن در شب مصرف کنند.) درمانگران همچنین خاطر نشان کردند که توانایی مردان در یادگیری ترانه ها و اشعار بهبود یافته است و خلق و خوی آنها آرام تر شده است.

موسیقی در مرحله آخر آلزایمر

در مراحل بعدی آلزایمر، موسیقی اغلب به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با یک دوست و پاسخ گرفتن از آن است. افراد ممکن است از گوش دادن به آهنگ هایی که در مراحل اولیه زوال عقل برای آنها ضبط کرده بودید و ترانه های مورد علاقه شان لذت ببرند.

موسیقی های آشنا ممکن است بتوانند فردی را که در مراحل پایانی زندگیش بی قرار و ناراحت است، آرام کنند.

برخی از افراد مبتلا به آلزایمر شدید، پس از شنیدن یک ترانه آشنا، کلمات آن را تکرار می کنند و به شدت آرام  می شوند و از موسیقی لذت می برند.

مجموع رای
حتما بخوانید :
تفاوت بین جوش و کورک چیست؟

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید