زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

چگونه می توان یک سم زدایی ویتامین C انجام داد؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
چگونه می توان یک سم زدایی ویتامین C انجام داد؟Reviewed by اعطاسی on Sep 13Rating: 4.0چگونه می توان یک سم زدایی ویتامین C انجام داد؟سم زدایی یا فلاش ویتامین C به فرآیند افزایش مصرف اسید آسکوربیک گفته می شود تا زمانی که سموم بدن شما از طریق مدفوع از بدن خارج شود.

سم زدایی یا فلاش ویتامین C به فرآیند افزایش مصرف اسید آسکوربیک گفته می شود تا زمانی که سموم بدن شما از طریق مدفوع از بدن خارج شود.

این مهم است زیرا ویتامین C در بدن انسان تولید یا ذخیره نمی شود. ویتامین C یکی از مهمترین ویتامین های بدن شماست. شما می توانید با خوردن غذاهایی مانند پرتقال، فلفل قرمز، کلم بروکلی، و توت فرنگی ویتامین C را از طریق رژیم غذایی خود دریافت کنید. شما همچنین می توانید با خرید پودر ویتامین C و مخلوط کردن آن با آب (یا سایر نوشیدنی ها) سم زدایی ویتامین C را انجام دهید، که طرفداران معتقدند این کار می تواند به مسائلی مانند استرس، بیماری ها و عدم تعادل هورمونی کمک کند. قبل از این کار، احتیاط کنید و با پزشک خود در مورد هرگونه خطرات و مزایای بالقوه صحبت کنید. فلاش ویتامین C برای همه ایمن نیست و باید با احتیاط انجام شود. اگر تصمیم به ادامه دادن داشته باشید، این کار را طی دو تا سه ساعت انجام دهید. در صورت بروز هرگونه عارضه، با پزشک خود صحبت کنید.

  1. اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید

– اگر IBS یا هموکروماتوز دارید، با پزشک خود صحبت کنید. اگر سندرم روده تحریک پذیر یا یک بیماری کمبود آهن مثل هموکروماتوز دارید، قبل از این که ویتامین C را مصرف کنید، با پزشک خود صحبت کنید. اگر بدون اولویت صحبت کردن با پزشک خود، فلاش را انجام دهید این شرایط می تواند بدتر شود. آنها ممکن است دوز خاص ویتامین C را بر اساس وضعیت شما توصیه کنند.

شما همچنین اگر مشکلات کلیوی دارید یا فکر می کنید ممکن است به اسید آسکوربیک آلرژی داشته باشید باید از مصرف ویتامین C خودداری کنید.

حتما بخوانید :
آیا آب پیاز برای رشد مو مفید است؟

– در روز بیشتر از ۳،۰۰۰ میلی گرم ویتامین C مصرف نکنید. دوز بیش از ۳،۰۰۰ میلی گرم ویتامین C می تواند باعث لخته شدن خون، سنگ کلیه، مشکلات گوارشی و مشکلات مربوط به قلب شود. با مصرف بیش از حد ویتامین C در یک زمان، ریسک نکنید.

دوز ویتامین C بیش از ۲،۰۰۰ میلی گرم در روز می تواند باعث ایجاد درد، درد قفسه سینه، سرگیجه، اسهال، خستگی، سردرد، سوزش سر دل و مسمومیت شود. اگر در مورد این علائم نگران هستید قبل از مصرف ویتامین C با پزشک خود صحبت کنید.

خرید کاندوم gifbanner - چگونه می توان یک سم زدایی ویتامین C انجام داد؟

اگر در دوران بارداری یا تغذیه با شیر مادر هستید، هنگام مصرف ویتامین C احتیاط کنید. اگر در دوزهای بالا مصرف شود، می تواند باعث فشار خون بالا شود. قبل از مصرف آن با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که برای شما و کودک شما ایمن است.

– اگر دچار استفراغ یا اسهال شدید با پزشک خود صحبت کنید. اگر در هنگام شروع سم زدایی ویتامین سی احساس استفراغ یا اسهال داشته باشید، ممکن است حساسیت یا عدم تحمل پودر ویتامین C داشته باشید.

اگر یک احساس ناخوشایند یا سرگیجه دارید که بعد از یک ساعت از بین نرفت، سم زدایی را متوقف کنید و با دکتر خود مشورت کنید.

  1. برنامه ریزی و راه اندازی سم زدایی

به دنبال ویتامین C بافر باشید. پودر ویتامین C خالص می تواند برای معده شما سخت باشد و باعث مسائل مربوط به سوزش سر دل و التهاب شود. سعی کنید از نسخه بافر استفاده کنید که دارای مواد معدنی بافر مانند کلسیم، منیزیم و روی است که در معده و سیستم گوارش شما ملایم تر است.

– پودر اسید اسکوربیک را امتحان کنید. یکی دیگر از گزینه ها، استفاده از پودر اسید اسکوربیک است که حاوی ویتامین C و هیدروژن کربنات سدیم است. سدیم کمک می کند تا میزان مصرف آب خود را تنظیم کرده و ویتامین C را هضم کنید.

حتما بخوانید :
آیا رژیم غذایی فاقد گلوتن قرار است با برگشتن گندم به رژیم غذایی ما، بی اثر شود؟

– مقدار بسیار زیادی آب تصفیه شده در دسترس داشته باشید. شما باید پودر ویتامین C را در آب فیلتر شده یا آب خنثی حل کنید تا آن را بنوشید. پس از آن شما باید در طول سم زدایی مقدار زیادی آب بنوشید تا بتوانید ویتامین C را در بدن خود حرکت دهید و حرکات روده را تشویق کنید.

شما باید حداقل پنج تا شش لیوان آب در طول سم زدایی مصرف کنید.

  1. در طول سم زدایی، هر گونه برنامه ای را کنسل کنید. بسته به اینکه عبور ویتامین C از بدن شما چقدر طول می کشد، سم زدایی ویتامین C به طور معمول حدود دو تا شش ساعت طول می کشد. سعی کنید در طول این زمان هیچگونه کاری را برنامه ریزی نکنید، زیرا شما نیاز به دسترسی مستقیم به دستشویی و همچنین پودر ویتامین C و آب تازه دارید.

  1. تکمیل سم زدایی

– هر یک ساعت ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C محلول در آب مصرف کنید. ۱٫۰۰۰ میلی گرم پودر ویتامین C (بافر یا اسید آسکوربیک) را در نیم لیتر آب فیلتر شده حل کنید. آن را با یک قاشق مخلوط کنید و آن را بنوشید.

اگر طعم و مزه پودر ویتامین C را دوست نداشته باشید، می توانید آن را در آب میوه بدون شیرین کننده های مصنوعی حل کنید.

– تا زمانی که حرکت روده ای با مدفوع آبدار داشته باشید، تکرار کنید. در هر ساعت ۱۰۰۰ میلی گرم پودر ویتامین   Cمحلول در نیم لیتر آب بنوشید. این کار را برای یک تا دو ساعت یا تا زمانی که نیاز به رفتن به دستشویی داشته باشید انجام دهید. مدفوع خود را چک کنید تا ببینید آبکی است یا نه. این علامتی است که نشان می دهد شما با استفاده از پودر ویتامین C سموم بدن خود را از بین برده اید. ممکن است چند ساعت طول بکشد تا روده شما کار کند. صبور باشید. شما باید ظرف دو تا چهار ساعت از شروع سم زدایی به دستشویی بروید.

حتما بخوانید :
سلامت قلب ;انجمن قلب آمریکا می گوید روغن نارگیل برای سلامتی خوب نیست

– مصرف ویتامین C خود را در طول رژیم غذایی یادداشت کنید. اطمینان حاصل کنید که زمان مصرف دوزهای خود را یادداشت می کنید. همچنین باید دوز ویتامین C را که هر ساعت مصرف کردید بنویسید. این به شما کمک می کند تا از مصرف خود آگاه شوید و اطمینان حاصل کنید که بیش از حد ویتامین C  مصرف نکنید.

در طول سم زدایی از غذاهای مایع استفاده کنید. اگر شما از خوردن غذاهای بزرگ و جامد اجتناب کنید، سم زدایی ویتامین C بهتر عمل می کند.

در طول فلاش آب زیادی مصرف کنید که به انتقال ویتامین C از میان بدن شما کمک می کند.

بعد از اینکه فلاش انجام شد، غذاهای جامد مانند برنج و سبزیجات پخته شده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. بعد از یک تا دو روز، پروتئین های جامدتری مانند ماهی، توفو، گوشت گاو و مرغ داشته باشید.

– مصرف ویتامین C را به تدریج کاهش دهید. هنگامی که بدن شما سم زدایی شد، ۴ تا ۵ روز ویتامین C کمتری مصرف کنید. هر روز مصرفتان را ۱۰۰۰ میلی گرم کمتر کنید. هر روز مصرف خود را کاهش دهید تا زمانی که فقط یک و نیم میلی گرم ویتامین C مصرف کنید.

کاهش مصرف ویتامین C شما به تدریج سبب اطمینان از این خواهد شد که بدن شما برای ایجاد هماهنگی با تغییر در گوارش و کارکرد روده، فرصت لازم را خواهد داشت.

– هر چهار ماه یکبار، یا هنگامی که احساس بیماری می کنید، این سم زدایی را انجام دهید. اگر علائم آنفلوانزا یا سرماخوردگی دارید، سعی کنید یک سم زدایی ویتامین C را هر چهار ماه یک بار انجام دهید.

شما همچنین می توانید برای کمک به حفظ سلامتی خود روزانه به طور مرتب ۵۰-۱۰۰ میلی گرم ویتامین C مصرف کنید. باید آن را هر روز صبح قبل از صبحانه بخورید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید