تعلیم و تربیتکودکان

چرا شما نباید در برآوردن خواسته های فرزندتان زیاده روی کنید

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
چرا شما نباید در برآوردن خواسته های فرزندتان زیاده روی کنیدReviewed by اعطاسی on Sep 13Rating: 4.0چرا شما نباید در برآوردن خواسته های فرزندتان زیاده روی کنید اینکه هرچه کودکتان می خواهد را به او بدهید، کار درستی نیست. در حقیقت، کودکانی که به آنها بیش از حد توجه می شود، تبدیل به افرادی بی مسئولیت می شوند و این کار می تواند برای بسیاری از کودکان پیامدهای مادام العمر داشته باشد.

اینکه هرچه کودکتان می خواهد را به او بدهید، کار درستی نیست. در حقیقت، کودکانی که به آنها بیش از حد توجه می شود، تبدیل به افرادی بی مسئولیت می شوند و این کار می تواند برای بسیاری از کودکان پیامدهای مادام العمر داشته باشد.

زیاده روی در برآورده کردن خواسته های کودکان فراتر از خرید هدایای زیاد برای آنها در تعطیلات است. محققان در این پروژه سه نوع توجه بیش از حد را شناسایی کرده اند:

  1. ۱. بیش از حد دادن. چه این درباره اسباب بازی های بیشمار، فعالیت های بیش از حد ، و یا وسایل الکترونیکی بیش از حد باشد، زیاده روی در دادن هرچیزی به کودک می تواند مضر باشد. کودکان نیاز به زمان هایی دارند که تنها باشند و همچنین نیاز به فرصت دارند تا یاد بگیرند چگونه خود را سرگرم کنند.
  2. پرورش بیش از حد. والدینی که برای فرزندانشان بیش از حد کار میکنند، از یادگیری مهارت هایی که آنها برای استقلال نیاز دارند، جلوگیری می کنند. انجام تکالیف کودک برای او یا نجات او از همه احساسات ناراحت کننده می تواند با رشد سالم او تداخل داشته باشد.
  3. نرمش زیاد. عدم انضباط کافی و نبود محدودیت های سالم، می تواند مانع از آن شود که کودکان تبدیل به بزرگسالانی منظم شوند. این می تواند شامل کار نکردن کودک و انجام وظایف روزانه او توسط والدین شود.
حتما بخوانید :
تعلیم کودک ؛ مهارت های زندگی را از سنین پایین به کودک خود بیاموزید

دلایلی که باعث می شود والدین بیش از حد به کودک توجه کنند

دلایل بسیاری وجود دارد که والدین بچه ها را بیش از حد لوس می کنند. شایع ترین آنها احساس گناه است. والدینی که ساعت ها بیرون از خانه کار می کنند، نمی خواهند وقتی به خانه برمی گردند به کودک تاکید کنند که کارهای خود را انجام دهد. یا ممکن است والدین غیرمتعهد برای جبران اینکه درکنار کودک نبوده اند با خرید هدایای زیاد، کودک را خوشحال کنند.

یکی دیگر از دلایل معمول این است که والدین می خواهند بچه ها را “خوشحال” کنند. بنابراین به جای اینکه بگویند نه و ریسک ناراحت کردن فرزندانشان را کنند ، تسلیم می شوند و اجازه می دهند بچه هر چه که می خواهد را انجام دهد.

بعضی اوقات فقط والدین ناتوان هستند و آمادگی ندارند تا با مشکلات رفتاری برخورد کنند. آنها نمی دانند که چگونه به خشم و بی احترامی پاسخ دهند. بنابراین به منظور ساده تر شدن زندگی در کوتاه مدت، در مقابل فرزند تسلیم می شوند و بیخیال نظم و قانون خانه می شوند.

خرید کاندوم gifbanner - چرا شما نباید در برآوردن خواسته های فرزندتان زیاده روی کنید

در نهایت، بعضی از والدین می خواهند تجربیات بد کودکی خود را درست کنند.

والدینی که در فقر رشد کرده اند، می خواهند مطمئن شوند که فرزندشان “همه چیز دارد” یا والدینی که پدر و مادر بسیار سخت گیری داشته اند ممکن است از آن سوی بام بیفتند و به تربیت مناسب کودک نپردازند.

چرا توجه بیش از حد به کودکان کار سالمی نیست

در اینجا چند دلیل وجود دارد که توضیح می دهد چرا شما باید در مورد دادن آنچه که فرزندتان می خواهد، دوباره فکر کنید.

حتما بخوانید :
10 تا از شایع ترین بیماری ها در دوران کودکی و راه های درمان آنها

– کودک شما نیاز به یادگیری تفاوت بین خواسته ها و نیازها دارد. وقتی بچه ها همه چیز را می خواهند، شروع به این فکر می کنند که آنها نمی توانند بدون داشتن آخرین وسیله زندگی کنند یا اینکه بدون کفش های جدید قادر به زنده ماندن نیستند.

– کودک شما ممکن است فکر کند شادی یک کالای مادی است. برای بچه ها آسان است که فکر کنند داشتن چیزهای بیشتر به آنها کمک می کند که یک زندگی رضایت بخش تر را داشته باشند.

– شما ممکن است یک پیام ارسال کنید که بین داشتن چیزهای بیشتر و ارزش انسان، یک ارتباط وجود دارد. دارایی های مادی می تواند باعث شود کودک فکر کند به نمایش گذاشتن هرچیزی که دارد یک نماد برای نشان دادن ارزش او است.

– فرزند شما ممکن است برای هیچ چیز ارزش قائل نشود. وقتی بچه ها وسایل الکترونیکی، لباس و اسباب بازی های زیادی دارند، نمی توانند از آنها مراقبت کنند. یک کودک ممکن است هنگامی که چیزی را می شکند یا خراب می کند نگران نشود و ممکن است هنگام گم شدن اشیاء متوجه آن نشود. بنابراین، فرزند شما یاد نمی گیرد که مسئول باشد.

– فقدان نظم و انضباط، به کودکان آموزش می دهد که مجبور نیستند قوانین را رعایت کنند. وقتی قوانین اجرا نمی شوند، بچه ها باور پیدا می کنند که قوانین شامل آنها نمی شود. آنها فکر می کنند که بالاتر از قوانین هستند و فکر می کنند نسبت به بقیه برتری دارند.

– تحقیقات به طور مداوم نشان می دهد کودکانی که بیش از حد به خواسته های آنها توجه می شود، با مشکلات مادام العمر مواجه هستند. بزرگسالانی که در کودکی بیش از حد در توجه قرار گرفته اند، احساس ناراحتی مزمن را گزارش می دهند. علاوه بر این، بسیاری از آنها مشکل در مقابله با واقعیات زندگی را گزارش می دهند.

حتما بخوانید :
چگونه به بچه ها "نه" بگوییم

توجه بیش از حد به خواسته های فرزندتان را متوقف کنید

اگر شما چنین رفتاری با کودک خود دارید، باید انتخاب کنید که تغییرات مثبتی را در خانواده تان ایجاد کنید. متعهد شوید تا رفتارهای ناسالم را که برای کودک شما مضر است متوقف کنید.

وقتی شروع به نه گفتن نکنید و بیش از اندازه به فرزندتان میدان دهید، احتمال دارد که مشکلات رفتاری افزایش یابد.

فرزند شما به احتمال زیاد تلافی خواهد کرد و از همه قدرتش استفاده می کند تا تلاش های شما را تضعیف کنید. اما اگر شما بتوانید به قوانین خود پایدار بمانید، به کودک خود مهارت های ارزشمندزندگی که نیاز دارد را آموزش خواهید داد تا بتواند در آینده مسئولیت پذیر باشد.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید