بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

نشانه های کمبود پروتئین چیست ؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
نشانه های کمبود پروتئین چیست ؟Reviewed by اعطاسی on Sep 17Rating: 4.0نشانه های کمبود پروتئین چیست ؟احتمالا شما درباره توصیه های رژیم غذایی زیاد شنیده اید. چربی بد است نه، صبر کنید، در واقع این قند است که شما را چاق می کند، امگا 3 را بیاورید! پروتئین نیز بسیار مرسوم شده است. با وجود رژیم های کم کربوهیدرات بسیار، پروتیئن این کمبود را جبران می کند.

احتمالا شما درباره توصیه های رژیم غذایی زیاد شنیده اید. چربی بد است نه، صبر کنید، در واقع این قند است که شما را چاق می کند، امگا ۳ را بیاورید!

پروتئین نیز بسیار مرسوم شده است. با وجود رژیم های کم کربوهیدرات بسیار، پروتیئن این کمبود را جبران می کند. این روزها، اکثر رژیم های غذایی مد شده، بسیار پروتئینی هستند.”

حتی اگر بر روی این رژیم ها تمرکز کنیم، بسیاری از ما هنوز هم در مورد مصرف پروتئین ها کوتاهی می کنیم. در ادامه علائم کمبود پروتئین را به شما نشان می  دهیم.

شما آن را هوس می کنید

تری هوپ رومرو، نویسنده کتاب آشپزی می گوید زمانی که متوجه شد پس از غذا احساس سیری نمی کند، می دانست که لازم است پروتئین بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کند. رومرو می گوید: “هنگامی که شما تمام وقت کار می کنید و یک رفت و آمد طولانی دارید و به طور مرتب ورزش می کنید، می توانید خودتان را به راحتی با کربوهیدرات های فرآوری شده پر کنید. برای اینکه هر روز، مخصوصا زمانی که  در حال تمرین برای ساخت عضله هستید، احساس سیری داشته باشید، این روش خوبی نیست.”

بدن ما هوشمند است. اگر پروتئین کافی به آن نرسد، یکی از اولین نشانه هایی که بدن شما به شما می دهد این است که از مواد غذایی غنی از پروتئین خوشتان می آید. اگر شما برای صبحانه یک املت بزرگ هوس کردیده اید، از شکم خود پیروی کنید و به بدنتان پروتئین برسانید. شما همیشه می توانید گزینه های وگان مانند جو دوسر به همرا کره آجیل و دانه ها را جایگزین کنید.

خرید کاندوم gifbanner - نشانه های کمبود پروتئین چیست ؟

دوباره مریض شده اید

اگر شما هر نوع سرماخوردگی و آنفولانزایی که در کلاس دخترتان هست را می گیرید، مطمئن شوید که پروتئین کافی دریافت می کنید. پروتئین به سلول های سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا سالم کار کنند. سلول های ایمنی بدن ما به پروتئین کافی نیاز دارند تا خود را ترمیم و تکثیر کنند. بدون پروتئین کافی، ما در معرض خطر بیشتر در برابر هر نوع میکروبی هستیم.

حتما بخوانید :
سرطان پوست ; شواهد جدیدی که نشان میدهد گوجه فرنگی خطر سرطان پوست را کاهش می دهد

آليسا رومسی، سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی می گوید “پروتئین برای ساختن اجزای سیستم ایمنی بدن مورد نیاز است. اگر پروتئین مصرف نکنید، در طول زمان سیستم ایمنی بدن شما ضعیف می شود.”

زخمتان بهبود نمی  یابد

بدن ما پروتئین را برای بازیابی و ترمیم نیاز دارد. به همین دلیل است که ورزشکاران پس از یک تمرین طولانی مدت یا شدید، یک میان وعده پروتئینی می خورند. بدن ما تمایل دارد که عضلات ما را ترمیم کند. ما از پروتئین برای رشد سلول های جدید، بافت و پوست استفاده می کنیم. بنابراین اگر هفته گذشته  یک برش روی بدنتان به وجود آمده و هنوز خوب نشده است، نگاهی به رژیم غذایی خود داشته باشید.

شما جدیدا هوس شیرینی جات می کنید

اگر شما هوس یک کیک خامه ای کرده اید وساعت فقط ۹ صبح است، به صبحانه خود نگاه کنید. هنگامی که بدن ما پروتئین سالم دریافت نکند، سطح قند خون ما می تواند افزایش پیدا کند و سپس به سرعت سقوط کند و باعث شود به  هر چیزی که به سرعت آن را بالا می برد (مثل آرد سفید و شکر) اشتیاق پیدا کنیم.

پروتئین به تثبیت سطح قند خون کمک می کند. هنگامی که یک وعده سینه مرغ بر روی سالاد می خورید، روی قند خون شما تأثیر زیادی نمی گذارد. “هضم پروتئین (همراه با چربی) کندتر از کربوهیدرات ها است. اگر غذایی می خورید که بیشترش کربوهیدرات بوده و پروتئین آن کافی نیست، بدنتان آن را سریع تر هضم می کند و باعث افزایش قند خون شما خواهد شد.”

مچ پای شما پف کرده است

پروتئین وظایف زیادی دارد. علاوه بر ترمیم بدن ما، همچنین باعث می شود همه چیز هموار شود. پروتئین برای کشیدن مایع به رگ های خونی ما کلیدی است و اجازه نمی دهد آن به دیگر بافت ها برسد. پروتئین کمک می کند نمک به عروق خونی بازگردد، که پس از آن مایع را دوباره جذب می کند. هنگامی که سیال از این رگ های خونی خارج می شود و در بافت هایمان قرار می گیرد، منجر به ادم می شود (واژه پزشکی برای تورم).

حتما بخوانید :
7 مزیت روغن نعناع برای زیبایی و سلامت

شاید پس از یک پرواز طولانی متوجه شدید که کفش های شما کمی تنگ شده است. این به این دلیل است که مایعی که در اطراف پا و مچ پا قرار دارد، باعث ایجاد تورم و پوست تنگ و براق می شود. تورم در پا و مچ پای ما می تواند نشانه ای از نبود پروتئین کافی باشد. اگر شما متوجه این ادم شدید، نگاهی به رژیم غذایی خود بیندازید. اگر می دانید که پروتئین کافی دریافت می کنید، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید مشکل دیگری نداشته باشید.

ذهن شما مبهم است

از آنجا که پروتئین دارای اثر متعادل کننده بر قند خون ما است، برای سایر سیستم های بدن نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال، زمانی که قند خون ما می افتد، طبیعی است که مغز ما کمی مبهم و یا کند باشد.

هنگامی که ما پروتئین را با کربوهیدرات می خوریم، پروتئین به ما کمک می کند که کربوهیدرات ها را به بدن برسانیم، و به ما انرژی منظمی عرضه می کند. با این حال، بدون آن پروتئین، کربوهیدرات قند خون ما را افزایش می دهد، و سپس باعث می شود که کاهش یابد، و ما را گیج و کند می کند.

موهای شما ریزش دارد

از آنجا که موهای ما عمدتا از پروتئین ساخته می شود، ریزش مو می تواند سرنخ هایی را درباره پروتئین مورد نیاز به ما بدهد. اگر بدن شما کم پروتئین است و شما آن را جایگزین نکنید، بدن باهوش شما با کشیدن پروتئین از قسمت های غیر ضروری بدن مثل مو، آن را جبران خواهد کرد. من هم فکر می کنم مو یک قسمت ضروری بدن است اما نه خیلی ضروری. هنگامی که موهای شما مواد مغذی لازم را دریافت نمی کند، شروع به ریزش می کند. اگر متوجه شدید موهایتان بیشتر از قبل می ریزد، به وعده های غذایی خود نگاه کنید تا اطمینان حاصل کنید که پروتئین کافی مصرف می کنید.

حتما بخوانید :
چه زمانی پس از عمل جراحی می توانم رانندگی کنم؟

عضلات شما کوچک شده اند

بیشتر از چند جلسه طول می کشد تا بدن شما شروع به ساخت عضله کند. عضلات ما از پروتئین تشکیل شده است، بنابراین اگر ما از رژیم های غذایی به اندازه کافی پروتئین دریافت نکنیم، منطقی است که حجم عضلات ما کم شود.

هنگامی که بدن ما مقدار پروتئین لازم را نداشته باشد، شروع به شکستن ذخیره پروتئین ها می کند. این از عضلات شروع می شود. بنابراین اگر شما پروتئین مصرف نمی کنید، بدن شما نیاز به تجزیه عضلات دارد تا بتواند کار کند. اگر شما به اندازه کافی پروتئین دریافت نمی کنید، همین الان شروع به مصرف پروتئین کنید. نگذارید عضلات شما از بین بروند.

چه مقدار پروتئین نیاز داریم؟

بدن ما باید به ازای هر کیلوگرم وزن، حدود ۰٫۸ گرم پروتئین دریافت کند. به دلیل کشفیات اخیر در مورد مزایای غذاهای دریایی، توصیه می شود که تقریبا ۲۰ درصد از مصرف پروتئین ما از غذاهای دریایی حاصل شود.

سایر غذاهای پروتئین بالا مانند مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز و لبنیات را نیز مصرف کنید. اگر شما به دنبال پروتئین های گیاهی هستید چون گیاهخوارید، می توانید به دنبال حبوبات، آجیل، دانه ها و محصولات سویا بروید.

اگر ما در حال تلاش برای کاهش وزن هستیم، بدن ما به طور منظم به پروتئین نیاز دارد.

مواد غذایی متنوع بخورید

همه ما تا زمانی که طیف متنوعی از غذاهای سالم را بخوریم، قادر به دریافت پروتئین کافی از رژیم های غذاییمان هستیم. اگر گوشت می خورید، روی پروتئین های خالص مانند سینه مرغ تمرکز کنید. اگر گوشت نمی خورید، با آجیل، دانه و حبوبات پروتئین خود را تامین کنید.

و اگر شما ورزشکار هستید یا کالری زیادی می سوزانید، به پروتئین بیشتری نیاز خواهید داشت. “اگر شما به اندازه میزان فعالیت خود، غذا می خورید و انواع غذاهای مختلف را مصرف می کنید، تمام پروتئینی که نیاز دارید را دریافت خواهید کرد. این تضمین شده است و هیچ نیازی به مکمل نخواهید داشت.”

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید