بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

نه، عادت ماهانه شما با هم اتاقی هایتان همگام نیست

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
نه، عادت ماهانه شما با هم اتاقی هایتان همگام نیستReviewed by on May 23Rating:

با عرض پوزش خانم ها، اما هم اتاقی و یا خواهر شما یک “رحم آلفا” ندارد که چرخه قاعدگی خود را با شما همگام کند. دانشمندان دانشگاه آکسفورد یک مطالعه جدید انجام دادند تا تخمین بزنند که آیا حقیقت دارد چرخه قاعدگی زنان وقتی که مدت زیادی را با هم بگذرانند مثلا وقتی با هم زندگی کنند، با یکدیگر همگام می شود یا خیر.

محققان ۳۶۰ خانم را که به خوبی یکدیگر را می شناختند و در یک شهر زندگی می کردند که ۱۲۰ درصد آن ها درواقع باهم زندگی می کردند را بررسی کردند.

پس از سه دوره متوالی قاعدگی برای تمام زنان، محققان دریافتند که داستان همگام سازی حقیقت ندارد: از ۳۶۰ جفت، ۲۷۳ جفت درواقع شاهد یک شکاف بزرگتر بین تاریخ شروع دوره های یکدیگر در پایان مطالعات نسبت به ابتدای آن بودند.

تنها ۷۹ جفت دیدند که تاریخ شروع قاعدگی آن ها به یکدیگر نزدیک تر می شود. و دوره های کسانی که با هم زندگی می کردند نسبت که آن هایی که از هم جدا زندگی می کردند همگام تر نبود: از جفت ها با دوره واگرا، ۳۷درصدشان با یکدیگر زندگی می کردند، در حالی که کسانی که تاریخ شروع دوره آن ها همگرا بود، تنها ۲۴درصدشان با یکدیگر زندگی می کردند.

به نظر می رسد اولین ایده برای این همگام سازی، در سال ۱۹۷۱ مورد مطالعه قرار گرفته است (هرچند این مطالعه بعدا به خاطر روشی که داشت مردود اعلام شد)، اما مطالعات متعددی که پس از آن زمان انجام شده است، نتوانسته این موضوع را اثبات کند.

خرید کاندوم gifbanner - نه، عادت ماهانه شما با هم اتاقی هایتان همگام نیست

پس چرا بسیاری از زنان که باهم زندگی می کنند اصرار دارند این اتفاق می افتد؟ محقق، ماریجا ولاجیک می گوید ممکن است این باور به سادگی نتیجه “اطلاعات متعصبانه” و این که “ذهن ما به دنبال یک الگو می گردد” باشد. ولاجیک افزود که همچنین این که شما فکر کنید عادت ماهانه شما با هم اتفاق می افتد می تواند برای خانم ها “قدرت بخش” باشد.

حتما بخوانید :
رشد سریع تر مو ؛ ترفندهای زیبایی ژاپنی ها برای رشد سریع تر مو

او اشاره می کند “این منجر به یک احساس اتصال، پشتیبانی و خواهری می شود”.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید