حیوانات خانگیسگ

نکاتی برای جلوگیری سگها از جویدن کفش

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
نکاتی برای جلوگیری سگها از جویدن کفشReviewed by اعطاسی on Oct 9Rating: 4.0نکاتی برای جلوگیری سگها از جویدن کفش اگر وقتی سگتان کوچک است، اجازه دهید که چیزها را بجود، او احتمالا در بزرگسالی این رفتار را ادامه خواهد داد. وقتی سگ ما کوچک بود به او اجازه می دادیم کفش های کهنه را بجود، چون او خیلی بانمک بود. اما حالا او یک ساله است.

اگر وقتی سگتان کوچک است، اجازه دهید که چیزها را بجود، او احتمالا در بزرگسالی این رفتار را ادامه خواهد داد.

وقتی سگ ما کوچک بود به او اجازه می دادیم کفش های کهنه را بجود، چون او خیلی بانمک بود. اما حالا او یک ساله است، و هر کفشی که پیدا می کند را می جوَد – اخیرا هم یک جفت کفش گران قیمت را خراب کرده است. او با این کارش ما را دیوانه می کند، اما ما می دانیم که این کار به این دلیل است که وقتی او یک توله بود خودمان به او اجازه این کار را دادیم. آیا ما می توانیم عادت جویدن کفش او را متوقف کنیم، یا باید تا آخر عمر با آن زندگی کنیم؟

قانون طلایی برای تربیت یک توله سگ بسیار ساده است: به توله سگ خود اجازه ندهید رفتارهایی را انجام دهد که نمی خواهید هنگام بزرگسالی آن را انجام دهد. هرکاری که یک توله سگ در هفته ها و ماههای اول انجام دهد، به احتمال زیاد هنگام بزرگسالی تبدیل به عادت می شود.

همانطور که یاد گرفته اید، رفتارهایی که برای یک توله سگ، بانمک هستند مانند جویدن دمپایی، می تواند در بزرگسالی کمتر جذاب شود – البته اگر کاملا مخرب نباشد. و هنگامی که این توله سگ به یک سگ بالغ با عزم و استقلال بیشتر و بدنی که بزرگتر، قوی تر و سریعتر است تبدیل می شود، شکستن عادت های بد می تواند به مراتب چالش برانگیزتر باشد.

حتما بخوانید :
واکسن تا چه مدت حیوان خانگی شما را از بیماریها محافظت میکند؟

توقف رفتار بد قبل از شروع آن

تقریبا هر کسی که یک توله سگ را بزرگ کرده است می تواند به عقب برگردد و چیزهایی را که می توانست تغییر دهد، به یاد بیاورد. ما برای حیوانات خانگی خود بهترین ها را انجام می دهیم، اما فرقی نمی کند که ما چه هدفی داریم، گاهی اوقات اشتباهاتی پیش می آید. اما یک خطا در آموزش توله سگ ها به این معنی نیست که شما مجبورید یک عمر کفش های جویده شده بپوشید. شکستن یک عادت ایجاد شده سخت تر است، اما با تلاش های مستمر در مدیریت و آموزش، معمولا کاملا امکان پذیر است.

خرید کاندوم gifbanner - نکاتی برای جلوگیری سگها از جویدن کفش

یکی از ساده ترین استراتژی های بزرگ کردن توله سگ، پیشگیری از از رفتار ناخواسته در همان ابتدای کار است. تلاش های پیشگیرانه شامل حذف فرصت هایی برای انجام رفتار نامطلوب، ارائه راه حل مناسب برای انتقال انرژی از این رفتارها و ندادن پاداش مرتبط با انجام رفتارهای ناخواسته است. اگرچه سگ شما دیگر توله سگ نیست، این استراتژی همچنان برای کمک به توقف جویدن کفش شما، نتیجه خواهد داد.

چگونه عادت های جویدن سگ خود را تغییر دهید

شما باید با دور کردن کفش ها از سگ خود و عدم دسترسی او به آنها، از بین بردن وسوسه برای جویدن کفش ها را شروع کنید. کفش ها را در کمد در بسته، قفسه های قفل دار یا قفسه ای که برای سگ شما زیادی بلند است، نگه دارید. کفش ها را جایی نگذارید که سگتان به راحتی به آنها دسترسی داشته باشد و این موضوع را به اعضای خانواده و هرکسی که به خانه شما می آید یادآوری کنید.

حتما بخوانید :
7 مزیت بازی با سگ شما

در عوض، اسباب بازی های جویدنی مناسب را در اختیار سگ خود قرار دهید تا با آنها بازی کند. و هنگامی که او چیزی قابل قبول، مثل یک اسباب بازی جویدنی یا طناب را می جود، او را تشویق کنید و به او پاداش دهید.

اگر دیدید که او در حال جویدن یک کفش است، در برابر تمایل به فریاد کشیدن یا تنبیه او مقاومت کنید – تنبیه ممکن است اثر داشته باشد، اما هنوز هم یک نوع توجه حساب می شود و عادت جویدن را تقویت می کند. در عوض، بدون صحبت کردن و یا واکنش، کفش را از او دور کنید و او را به سمت اسباب بازی های جویدنی اش هدایت کنید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، توجه او به جویدن چیزهای درست جلب می شود و احتمال بیشتری دارد که دیگر کفش های شما را نجود.

هر بار که یک سگ درگیر رفتاری می شود، به ویژه رفتارهایی است که با توجه اضافی به آن پاداش داده می شود، او بیشتر درگیر این عادت می شود. شکستن یک عادت ایجاد شده سخت تر است، اما با گذشت زمان و صبر، می توان این کار را انجام داد.

مجموع 2 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید