زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

هموروئید چیست ؟ پیشگیری و درمان هموروئیدها

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
هموروئید چیست ؟ پیشگیری و درمان هموروئیدهاReviewed by اعطاسی on Oct 23Rating: 4.0هموروئید چیست ؟ پیشگیری و درمان هموروئیدهاهموروئیدها چیست، که به عنوان توده های مقعد نیز شناخته میشوند، رگ های خونی رقیق شده اند که میتوانند در روده و اطراف مقعد شکل بگیرند. هموروئیدها میتوانند داخلی یا خارجی باشند، بدین معنی که آنها داخل یا خارج مقعد شکل گرفته اند.

هموروئیدها چیست ؟

هموروئیدها، که به عنوان توده های مقعد نیز شناخته میشوند، رگ های خونی رقیق شده اند که میتوانند در روده و اطراف مقعد شکل بگیرند. هموروئیدها میتوانند داخلی یا خارجی باشند، بدین معنی که آنها داخل یا خارج مقعد شکل گرفته اند. هموروئید خارجی ممکن است خارج از بدن حس شود مانند زمانیکه از دستمال توالت استفاده میشود.

علاوه بر این، هموروئیدهای داخلی میتوانند پایین افتاده و از طریق مقعد  شروع به جلو رفتن کرده  و خارج از بدن بیفتند.

هموروئیدها اغلب با بالاتر رفتن سن اتفاق میفتند اما ممکن است برای اولین بار بعد از افزایش وزن یا در طول بارداری خود را نشان دهند. متاسفانه، هموروئیدها بسیار رایج هستند و بسیاری از بزرگسالان آمریکایی آن را دارند. خوشبختانه، بسیاری از افراد مبتلا به هموروئید، علایمی ندارند، اما بسیاری دیگر علایم دارند و اغلب برای کاهش درد هنگام نشستن، حمام کردن و حتی هنگام انجام فعالیتهای فیزیکی مانند بلند کردن وزنه، نیازمند معالجه هستند.

علل هموروئید

علل متعددی از هموروئید وجود دارد شامل:

بارداری

خرید کاندوم gifbanner - هموروئید چیست ؟ پیشگیری و درمان هموروئیدها

یبوست

ژنتیک

کمبود آب

محدودیت فیبر در رژیم غذایی

مدفوع سخت

جلوگیری از هموروئید:

برخی از هموروئیدها قابل جلوگیری نیستند. شما ممکن است به طور ژنتیکی مستعد داشتن آن باشید. با این حال، تغییرات شیوه زندگی میتواند در جلوگیری از هموروئید بسیار موثر باشد و شدت وقوع آن را کاهش دهد.

حتما بخوانید :
گلوتن: گلوتن چیست ؟ حقایق، مواد غذایی و آلرژی ها

این تغییرات شیوه زندگی شامل نوشیدن آب و حفظ آب کافی، رژیم غذایی غنی با میوه و سبزیجات و دارای فیبر بالا، و ورزش کافی ، میباشد..

برای برخی افراد، اضافه کردن یک نرم کننده خفیف مدفوع به برنامه روزانه شان میتواند مدفوع را نرم کرده و درد مرتبط با هموروئید را کاهش دهد. به طور کلی، عادتهای غذایی که مدفوع را نرم میکنند درد مرتبط با حرکات روده را کاهش خواهند داد.

درمانهای هموروئید

بسته به شدت هموروئید، هموروئید درمانهای متفاوتی داشته و هرگونه عوارضی ممکن است وجود داشته باشد مانند تشکیل لخته خون در عروق و درد.

هموروئیدی که ممکن است به دلیل شدت نیازی به درمان نداشته باشد ، مطمئنا به دلیل درد، نیاز به درمان دارد.

برخی درمانها و راه حل های خانگی جهت کاهش درد وجود دارند. جراحی هموروئید یک روش برای از بین بردن رگهای خونی است و باید از شکل گیری بقیه رگ های خونی در آن قسمت جلوگیری کند.

جراحی هموروئید

چنانچه شما قصد جراحی هموروئید را دارید، باید قبل از جراحی، دستگاه گوارش خود را پاکسازی کنید که به “آمادگی روده” شناخته شده است. آمادگی روده عموما با درمان دارویی آغاز میشود، اغلب با یک نوشیدنی که باعث اسهال شده و دستگاه گوارش را از هرگونه غذا و مدفوع پاکسازی میکند.این اقدام بوسیله تمیز نگه داشتن محدوده جراحی، از عفونت بعد از عمل جلوگیری میکند.

بعد از جراحی هموروئید

بازیابی بعد از عمل جراحی هموروئید تا پس از یک هفته میتواند بسیار دردناک باشد. جراح شما احتمالا داروهای ضد درد و درمانهایی چون حمام به صورت نشسته تجویز خواهد کرد.

حتما بخوانید :
رکورد بی نظیر جراحی های زیبایی
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید