حیوانات خانگیگربه

واکسن تا چه مدت حیوان خانگی شما را از بیماریها محافظت میکند؟

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
واکسن تا چه مدت حیوان خانگی شما را از بیماریها محافظت میکند؟Reviewed by اعطاسی on Oct 28Rating: 4.0واکسن تا چه مدت حیوان خانگی شما را از بیماریها محافظت میکند؟شما ممکن است برای افزایش طول اثر واکسن حیوان خانگی خود، از تقویت کننده واکسن که به بهبود وضعیت ایمنی حیوان کمک میکند، استفاده کنید.اما در حقیقت فرقی بین یک واکسن معمولی و واکسن تقویت شده وجود ندارد.

واکسن حیوانات خانگی ؛ شما ممکن است برای افزایش طول اثر واکسن حیوان خانگی خود، از تقویت کننده واکسن که به بهبود وضعیت ایمنی حیوان کمک میکند، استفاده کنید.اما در حقیقت فرقی بین یک واکسن معمولی و واکسن تقویت شده وجود ندارد. دو چیز است که بدن حیوان شما را برای ۱ یا ۳ سال کاملا ایمن نگه میدارد:

  • سن و سابقه واکسیناسیون حیوان
  • نیاز به واکسیناسیون سالانه حیوان از هاری.

سگ ها و گربه ها اولین بار در سن ۴ و ۶ ماهگی واکسن هاری را دریافت میکنند. از این تاریخ، یک سال بعد آنها به تقویت کننده نیاز دارند.سپس آنها هر ۳ سال یکبار واکسینه میشوند هرچند هنوز هم در برخی از کشورها، واکسن سالانه تزریق میشود. به هر حال واکسن برای همه حیوانات لازم است اما زمان مناسب بستگی به شرایط دارد.

سردرگمی عمومی درباره واکسیناسیون

بحث های زیادی در مورد واکسینه کردن حیوانات وجود دارد. اینکه واقعا چقدر واکسیناسیون ضروری است و مزایا و معایب آن چیست. سازمان استاندارد مراقب حیوانات در دهه های مختلف جهت جلوگیری از بروز بیماری، بدون برنامه های خاص،آنها را واکسینه میکند. توصیه انجمن حیوانات آمریکایی (AAHA) و بسیاری از دامپزشکان این است که واکسیناسیون به طور منظم و هر ۳ سال یکبار برای حیوان خانگی انجام شود.

حتما بخوانید :
چرا گربه ها از تلفن خوششان می آید

هاری

 هاری یک استثنا در واکسیناسیون است که تنها در ایالت متحده واجد شرایط است.هاری یک بیماری کشنده است که از حیوانات به انسان نیز منتقل میشود و هیچ درمانی ندارد..

ارز دیجیتال

واکسیناسیون کمک به ایمنی بدن حیوانات در برابر هاری میکند ولی یک راه درمانی نیست.

 مدت زمان محافظت بدن از بیماری پس از تزریق واکسن

این یک سوال بزرگ است که هنوز جواب قاطعی برای آن وجود ندارد. واکسن هاری یا هر واکسن دیگری تا چه مدت بدن حیوان را ایمن نگه میدارد؟ هنوز بحث هایی در مورد حفاظت از بیماری وجود دارد. واکسن، سلامت و سیستم ایمنی بدن و عوامل بیماری در این بحث نقش دارند.

تیترها راهی جهت اندازه گیری سیستم حفاظت بدن هستند اما این موضوع هنوز مورد بحث میباشد.

تیتر یک آزمایش خون است که سطوح آنتی بادی و ایمنی بدن در برابر بیماری را اندازه میگیرد. اما اینکه بدن چگونه در مقابل بیماری مقاومت میکند لزوما قابل پیش بینی نیست. تیتر یک سری اطلاعات راجع به بدن حیوان ارائه میدهد. جهت بهبود وضعیت حیوان خانگی، در مورد این موراد، حتما با دامپزشک مشورت کنید.

 واکسن های تزریقی

با تشکر از یک نامه در سال ۱۹۹۱ به سردبیر در مجله انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا، ارتباط  احتمالی به واکسن های مخملی و سارکوم در گربه ها مطرح شد.

این بحث منجر به شکل گیری نیروی بررسی  واکسیناسیون Associated Feline Sarcoma برای تکان دادن و ردیابی اطلاعات واکسیناسیون شد.

در نتیجه این مطالعات، واکسن های غیر تقویت شده در حال حاضر در دسترس هستند؛ تنها واکسن ضدویروس برای گربه ها در این نوشتار (۲۰۱۱) Purevax است که توسط Merial ساخته شده است. این واکسن ۱ سال برچسب گذاری می شود – گربه هایی که این واکسن را دریافت می کنند باید سالانه (هر سال) طبق برچسب گذاری مجدد واکسینه شوند.

حتما بخوانید :
پرخاشگری و حمله در گربه ها

به نقل از از VAFSTF:

“در حالی که هنوز علتی مشخص نیست، تصور می شود فرآیندهای التهابی مربوط به مصرف محصولات تزریقی می تواند منجر به تشکیل سارکوم شود. نقش افزودنی ها (از جمله حاوی آلومینیوم) و التهاب موضعی در پاتوژنز FISS مشخص نیست (یک ماده افزودنی به واکسن برای افزایش اثربخشی آنتی ژنهای مولکولی مانند میکروارگانیسم های کشته شده در القای پاسخ ایمنی)”

به نقل از از کالج دامپزشکی UC Davis:

“ما در حال حاضر با استفاده از واکسن های جدید، ترکیب دو واکسن تقویت شده و نشده را پیشنهاد می دهیم، زیرا شواهدی وجود دارد که نشان دهنده کاهش خطر ابتلا به سارکوم است.” (Srivastav et al، ۲۰۱۲)

واکسینه شدن برای هر حیوان خانگی متفاوت است. لطفا با دامپزشک خود در مورد بهترین شیوه واکسیناسیون برای حیوانات خانگی، محل و شیوه زندگی خود صحبت کنید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید