زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

چرا ویتامین D برای بیماران تیروئیدی بسیار مهم است؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
چرا ویتامین D برای بیماران تیروئیدی بسیار مهم است؟Reviewed by اعطاسی on Sep 5Rating: 4.0چرا ویتامین D برای بیماران تیروئیدی بسیار مهم است؟احتمالا تابحال درباره اهمیت ویتامین D و اینکه چرا کارشناسان توصیه می کنند بیشتر از این ویتامین استفاده کنیم، شنیده اید. به طور خاص، آزمایش دادن و استفاده از مکمل ویتامین D به طور فزاینده ای برای بیماران تیروئیدی، خود ایمنی و چاقی توصیه می شود.

احتمالا تابحال درباره اهمیت ویتامین D و اینکه چرا کارشناسان توصیه می کنند بیشتر از این ویتامین استفاده کنیم، شنیده اید. به طور خاص، آزمایش دادن و استفاده از مکمل ویتامین D به طور فزاینده ای برای بیماران تیروئیدی، خود ایمنی و چاقی توصیه می شود.

اما تفکر پشت این توصیه چیست؟

من این فرصت را داشتم که با ریچارد شامز،پزشک عمومی، نویسنده برخی از کتابهای محبوب درباره بیماری تیروئید، و یک مربی تیروئید – در مورد اینکه چرا ویتامین D را برای بیماران تیروئید بسیار مهم می داند صحبت کنم.

  1. چرا فکر می کنید ویتامین D برای افراد مبتلا به بیماری تیروئید بسیار ضروری است؟

این ویتامین مخصوصا برای عملکرد تیروئید بسیار مهم است و وضعیت آن هم اکنون توسط محققان به co-hormone تغییر یافته است. در حال حاضر می دانیم که تغییرات تیروئید برای کار کردن در بدن شما بستگی به حضور ویتامین D دارد، و این باعث می شود که آن صرفا یک چیز خوب نباشد، و ضروری باشد.

  1. از نظر مواد مغذی دیگر که می توانند برای سلامتی تیروئید مفید باشد، مثلا سلنیوم، مس و روی، و مواردی نظیر اجتناب از سویای بیش از حد و متعادل کردن مصرف ید، ویتامین D در کجا قرار دارد؟
حتما بخوانید :
عفونت های قارچی مسئله ای جدی است؟

در ماه گذشته من یک بیمار بسیار مراقب و وظیفه شناس با تیروئید پایین داشتم. او مقادیر بهینه مواد معدنی که قبلا ذکر کردیم را استفاده می کرد؛ و علاوه بر این، از داروهای گیاهی برای بهبود سلامت تیروئید و همچنین پروهورمون پرگننولون (برای افزایش در دسترس بودن کورتیزول) استفاده می کرد.

علاوه بر این، او همچنین داروی تیروئید تجویز شده که ترکیبی از T4 / T3 و مقدار کمی از تیروئید طبیعی خشک شده برای تکمیل آن بود را مصرف می کرد.

خرید کاندوم gifbanner - چرا ویتامین D برای بیماران تیروئیدی بسیار مهم است؟

حتی با تمام این تلاش ها، او از لحاظ بهبود علائم نتایج خوبی نمی گرفت. پس از چک کردن سطح ویتامین D، من متوجه شدم که آن در محدوده کم تا نرمال قرار دارد و ما آن را به محدوده طبیعی متوسط ​​تا بالا افزایش دادیم.

دقیقا پس از آن او شروع به خوب شدن کرد.

  1. چرا این کار را انجام دادید؟

درمان تیروئید بهینه نیست و ممکن است کار نکند – اگر ویتامین D کافی برای مرحله وخیم متابولیسم نهایی نداشته باشید، که در واقع در جایی است که هورمون تیروئید کار می کند، چنین اتفاقی می افتد. این درون هسته سلول اتفاق می افتد. سطح ویتامین D باید در سلول به اندازه کافی باشد تا در واقع هورمون تیروئید بتواند آن سلول را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که ویتامین D بسیار مهم است.

  1. آیا ویتامین D را از آفتاب یا مولتی ویتامین ها به اندازه کافی دریافت می کنیم یا نیاز به مکمل داریم؟

امروزه مردم از ضد آفتاب استفاده می کنند و در اغلب موارد بیشتر در فضاهای بسته با رایانه هایشان مشغول به کار هستند. بنابراین، ما ویتامین D کمتری از خورشید دریافت می کنیم. علاوه بر این، مولتی ویتامین ها معمولا حدود ۴۰۰ واحد ویتامین D دارند که استاندارد RDA از تحقیقات انجام شده در دهه های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ بوده است. امروزه این تحقیق مورد سوال قرار گرفته است، و بسیاری از محققان در حال حاضر توصیه می کنند حداقل ۱۰۰۰-۲۰۰۰ واحد در روز استفاده کنیم که این مقدار در بیشتر مولتی ویتامین ها وجود دارد. برای مثال، در مورد فوق، بیمار برای دستیابی به نتایج خوب نیاز به ۴۰۰۰  واحد روزانه داشت.

حتما بخوانید :
خوابیدن ؛ چطور میتوان خواب شب خوبی داشت؟

  1. ویتامین D چگونه تست می شود؟

من معتقدم برای هر کسی که با کم کاری تیروئید مبارزه می کند یک آزمایش خون برای ویتامین D ضروری است.

محدوده طبیعی برای ویتامین D از حدود ۳۰ تا ۱۰۰ است. در نظر داشته باشید اینکه ویتامین D شما در حد پایین محدوده طبیعی باشد، برای کسی که دارای کم کاری تیروئید است، کافی نیست. بیماران تیروئیدی باید “پر” باشند و این بدان معنی است که سطح ویتامین D  باید حداقل ۵۰-۶۰ یا بیشتر باشد.

  1. اگر ویتامین D در حد پایین یا پایین تا نرمال دارید، آیا نوع خاصی از ویتامین D به شما توصیه می شود؟

مطمئن شوید ویتامین D3 باشد. من معمولا توصیه می کنم که بیمارانم در روز حداقل ۲۰۰۰ واحد مصرف کنند، در صورتی که در پایین ترین حد محدوده قرار دارند در روز ۴۰۰۰ واحد، و اگر آزمایشات آنها ویتامین D را کمتر از حد نرمال نشان می دهد۶۰۰۰ واحد در روز مصرف کنند.

من معمولا مکمل را برای دو تا سه ماه به بیماران توصیه می کنم، و سپس دوباره مقدار آن را آزمایش می کنم. معمولا برای بیمارانی که در حد پایین یا مرزی هستند زمانی که سطح خون به ۵۰ تا ۶۰ یا بیشتر رسید، ۲۰۰۰ واحد در روز تجویز می کنم.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید