حیوانات خانگیسگ

پنج راه عالی برای به چالش کشیدن ذهن سگ شما

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
پنج راه عالی برای به چالش کشیدن ذهن سگ شماReviewed by اعطاسی on Sep 5Rating: 5.0پنج راه عالی برای به چالش کشیدن ذهن سگ شماورزش مناسب برای سلامتی جسمی و روانی سگ ها بسیار مهم است، اما اغلب هنگام تمرین کردن نیازهای سگ، "تمرین ذهنی" نادیده گرفته می شود. سگ هایی که خسته هستند و تحریکات ذهنی و زیست محیطی اندکی دارند

ورزش مناسب برای سلامتی جسمی و روانی سگ ها بسیار مهم است، اما اغلب هنگام تمرین کردن نیازهای سگ، “تمرین ذهنی” نادیده گرفته می شود. سگ هایی که خسته هستند و تحریکات ذهنی و زیست محیطی اندکی دارند ممکن است دچار مشکلات رفتاری خفیف تا شدید شوند.  فراهم کردن “ورزش ذهن” برای سگتان کاری آسان است – در اینجا برای شما ایده هایی داریم که می توانید آنها را برای سگ خود امتحان کنید.

۱- آموزش رفتار برای سگ ها
آموزش اطاعت می تواند چیزی بیشتر از آموزش ساده سگ شما برای نشستن، آمدن و دیگر رفتار های معمول باشد. شما باید به سگ خود یک رفتار جدید آموزش دهید که در آن از او می خواهید فکر کند، یاد بگیرد و ذهنش را مشغول کند. شما می توانید در آنچه که به سگتان یاد می دهید خلاقیت داشته باشید، استفاده از ترفندها یک روش شگفت انگیز برای یادگیری مداوم سگ شماست و همچنین یک فعالیت سرگرم کننده برای هر دو شما می باشد. استفاده از کلیک کننده (وسیله ای که صدای کلیک می دهد) برای آموزش یک روش عالی برای تدریس رفتارهای پیچیده به سگ است و شما می توانید از آن برای “شکل دادن رفتارها” استفاده کنید. “شکل دادن” نوع دیگری از آموزش است که در آن توسعه های کوچکی از رفتار را بر اساس آنچه که سگ شما در یک وضعیت خاص انجام می دهد، شکل می دهید. یک مثال معمول، تمرین معروف “۱۰۱ چیز با یک جعبه” کارن پریور است.

حتما بخوانید :
انتخاب نام مناسب برای سگ یا توله سگ شما

۲- آموزش های “خارج از جعبه” برای سگ ها
بردن سگتان به کلاس فرمانبرداری به طور منظم کمک می کند تا سگ شما اجتماعی شود و به شما کمک می کند که هر دو یاد بگیرید چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. این تمرینی فوق العاده برای یک سگ است زیرا نه تنها شامل فرآیند یادگیری می شود بلکه یک محیط جدید و متفاوت نیز دارد . هنگامی که والدین “معمولی”  سگ طبق روال کلاس فرمانبردای را تمام می کنند، مربیان باتجربه سگ باید تصمیم بگیرند که این آموزش انجام شده است یا نه.

امروزه بسیاری از گزینه های فوق العاده وجود دارد که شما می توانید آن ها را در کلاس با سگ خود انجام دهید، مانند کلاس های آموزش ترفندها، آموزش درمان سگ ها و مجموعه ای از ورزش های مخصوص سگ ها.

شما نیازی به رقابت در این ورزش ها ندارید، بسیاری از کلاس ها ترکیبی از رقبای جدی و والدین سگ ها هستند که فقط می خواهند سگهای خود را سرگرم کنند، بنابراین از امتحان آن نترسید! کاتنا جونز مشاور متخصص رفتار در سگ ها می گوید: “من عاشق کلاس هایی هستم که مهارت ها را فراتر از اصول اولیه می دانند.  کلاس مورد علاقه من کلاس آموزش ذهنی است که سگ ها چیزهایی مانند اسکیت سواری، تفاوت رنگ و غیره را یاد می گیرند.  کلاس ها و فعالیت هایی مانند این برای هر دوی شما جالب است، و به بهبود پیوند بین شما، ارتباطات و تسریع عملکرد مغز و بدن سگ کمک می کند. اگر شما نمی دانید که چه نوع کلاس هایی در منطقه شما وجود دارد، به انجمن بین المللی مشاوران حیوانات مراجعه کنید یا در اینترنت به دنبال وبسایت آنها باشید.

خرید کاندوم gifbanner - پنج راه عالی برای به چالش کشیدن ذهن سگ شما

۳- بویایی سگ و استفاده از حواس دیگر
سگ خود را فقط برای “پیاده روی” بیرون نبرید. مکان هایی را پیدا کنید که از لحاظ صدا، مناظر، بافت ها، بو ها و غیره بسیار متنوع باشند. حس بویایی سگ بسیار قویتر از ماست و به او اجازه می دهد جهان را از طریق حواس بویایی خود درک کند. به جای اینکه هر روز سگ خود را در یک مسیر مشابه ببرید،  مکان هایی را انتخاب کنید که ممکن است بو یا چیز جدیدی در آنجا مشاهده کنید، مانند پارک ها یا مسیرهای پیاده روی که معمولا به آنها نمی روید. در طرف مقابل، جاهایی را برای پیاده روی دوستانه پیدا کنید که سرعت پیاده روی را زیاد کنید. شما حتی می توانید با اضافه کردن برخی از عناصر “پارکور” به پیاده روی خود، سگتان را به پریدن از روی موانع، پله ها، نیمکت ها و تجهیزات زمین بازی مجبور کنید – خلاق باشید، اما مطمئن شوید که  این چیزها برای سگ شما بیش از حد توانش نباشند.

حتما بخوانید :
آموزش سگ ; ده آموزش جالب و ساده برای سگ

۴- اسباب بازی و پازل برای سگ ها!

بازی یک راه سرگرم کننده برای فعال کردن ذهن سگ شما است، همچنین باعث ایجاد رابطه بین شما و تدریس سگتان می شود. این فرصتی دیگر برای خلاقیت است – شما می توانید از تنوع در بازی های کودکان مانند پنهان کردن و جست و جو استفاده کنید یا بازی های جدیدی را بر اساس منافع سگ خود و آنچه که در اختیار دارید انجام دهید. به عنوان مثال، اگر شما یک سگ دارید که خیلی توپ دوست دارد و شما در خانه جای کافی برای پرتاب آن دارید ، می توانید بازی هایی را که شامل توپ می شوند انجام دهید و همچنین بعضی از رفتارهای ساده فرمان بری را با آن ترکیب کنید. انواع دیگر بازی ها حتی لزوما نیازی به مشارکت شما ندارند، بلکه می توانند سگ را به صورت ذهنی درگیر کنند. مقداری غذا را در اطراف اتاق یا در حیاط خود بگذارید و سگ را به “شکار” آن بفرستید. شما حتی می توانید به جای استفاده از کاسه غذای او این کار را به طور کامل برای هر وعده غذایی انجام دهید. انواع مختلفی از اسباب بازی ها و پازل های خوراکی وجود دارد که می توانید از آنها به همین منظور استفاده کنید و همه آنها فقط “خوراکی” نیستند. برای بعضی از آنها، سگ واقعا باید درباره نحوه باز کردن بسته غذا فکر کند و به این ترتیب ذهنش را به کار بگیرد!

  1. بیرون آوردن سگ

راه دیگری برای تحریک ذهن سگ شما این است که او را به طور منظم بیرون ببرید. دیدن چهره های جدید، مکان های جدید و سواری در ماشین می تواند از لحاظ ذهنی برای یک سگ بسیار چالش برانگیز باشد و همچنین به تقویت اجتماعی شدن او کمک می کند. سعی کنید سگ خود را به مکان های جدید ببرید که هیچ وقت در آنجا نبوده است. لازم نیست که او را به پیاده روی طولانی ببرید. بیرون رفتن و تجربه انگیزه های جدید برای سگ شما بسیار جالب خواهد بود.

حتما بخوانید :
5 علائم هشدار دهنده بیماری در حیوانات

اگر سؤال یا نگرانی دارید، باید همیشه به متخصص دامپزشک خود مراجعه کنید یا با او تماس بگیرید. آنها بهترین منابع شما برای اطمینان از سلامتی و رفاه حیوانات خانگی شما هستند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید