زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

چرا صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز است؟

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
چرا صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز است؟Reviewed by فتح الهی on Sep 23Rating: 4.5چرا صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز است؟صبحانه مناسب می تواند به تمرکز کمک کند، به شما قدرت بدهد و حتی به شما در حفظ وزن سالم کمک کند. حق با مادر شما بود: صبحانه واقعا مهمترین وعده غذایی روز است. خوردن صبحانه نه تنها انرژی شما را برای شروع یک روز جدید فراهم می کند

صبحانه مناسب می تواند به تمرکز کمک کند، به شما قدرت بدهد و حتی به شما در حفظ وزن سالم کمک کند.

حق با مادر شما بود: صبحانه واقعا مهمترین وعده غذایی روز است. خوردن صبحانه نه تنها انرژی شما را برای شروع یک روز جدید فراهم می کند، بلکه دارای بسیاری از مزایای سلامتی، از جمله کنترل وزن و بهبود عملکرد شما در طول روز می باشد.
مطالعات نشان می دهد که خوردن یک صبحانه سالم (در مقایسه با انواع صبحانه که شامل دونات و شیرینی جات می شود) می تواند به شما کمک کند تا:

– یک رژیم غذایی کاملتر و شامل مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی داشته باشید.
– در کلاس درس و یا سرکار، تمرکز و عملکرد بهتری داشته باشید.
– نیرو و استقامت بیشتری برای فعالیت های بدنی داشته باشید.

– کلسترول شما در سطوح پایین تری باشد.

خوردن صبحانه برای همه مهم است، اما مخصوصا برای کودکان و نوجوانان حائز اهمیت است. به گفته انجمن دیابت آمریکا، کودکانی که صبحانه می خورند، در کلاس و زمین بازی تمرکز بیشتری دارند، و مهارت های حل مسئله و هماهنگی چشم ها و دست های آنها بهتر است.

حتما بخوانید :
۷ سبزیجاتی که از نفخ جلو گیری میکند.

مزایای صبحانه: کنترل وزن

بسیاری از مطالعات انجام شده بر روی بزرگسالان و کودکان نشان داده است کسانی که همواره صبحانه می خورند نسبت به کسانی که صبحانه نمی خورند، وزن کمتری دارند.

چرا؟ یکی از نظریه ها نشان می دهد که خوردن یک صبحانه سالم می تواند گرسنگی را طول روز کاهش دهد و به افراد کمک کند تا غذاهای بهتری را انتخاب کنند. با این که ممکن است فکر کنید با صرف نظر کردن از صبحانه، کالری کمتری مصرف می کنید، اما این یک استراتژی موثر نیست. به طور معمول، کسانی که صبحانه نمی خورند بیشتر گرسنه می شوند و هنگام ناهار و در طول روز غذای بیشتری می خورند.

ارز دیجیتال

یکی دیگر از نظریه های کنترل وزن درباره صبحانه نشان می دهد

که صبحانه خوردن بخشی از یک سبک زندگی سالم است که شامل انتخاب عاقلانه غذاها و ایجاد تعادل با ورزش می شود. به طور مثال، در یک برنامه کاهش وزن حدود ۸۰ درصد از افراد چاقی که هرکدام حداقل ۳۰ پوند کم کرده اند و حداقل وزنشان را برای یک سال ثابت نگه داشته اند؛ مرتب صبحانه می خوردند (و همچنین یک رژیم غذایی کم کالری با کالری کنترل شده را دنبال می کردند).
شایان ذکر است که بیشتر مطالعات که بین خوردن صبحانه و کنترل کاهش وزن ارتباطی را نشان می دهند، درباره یک صبحانه سالم حاوی پروتئین و یا غلات کامل صبحت می کنند، نه وعده های غذایی که سرشار از چربی و کالری هستند.

بخشی از صبحانه خود را به پروتئین اختصاص دهید

افزودن پروتئین به صبحانه شما باعث می شود تا رسیدن زمان ناهار، احساس سیری بیشتری داشته باشید.

حتما بخوانید :
درمان خانگی برای اسپاسم (گرفتگی) پشت

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید