دانستنیهای جنسیزناشویی

چگونه اندازه آلت تناسلی ( مردان) همانند سنتان تغییر می کند؟

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
چگونه اندازه آلت تناسلی ( مردان) همانند سنتان تغییر می کند؟Reviewed by فتح الهی on May 30Rating: 4.5چگونه اندازه آلت تناسلی ( مردان) همانند سنتان تغییر می کند؟چگونه اندازه آلت تناسلی ( مردان) همانند سنتان تغییر می کند؟ مثل همه چیز در طبیعت، آلت تناسلی شما یک سری تغییرات را در طول زندگی شما طی می کند. هر فاز بیشتر توسط سطوح تستوسترون کنترل می شود. دورانی بین 9 تا 15 سالگی ، غده هیپوفیز شما هورمون هایی را منتشر می کند که بدن شما شروع به ساخت تستوسترون می کند. بلوغ آغاز می شود و تغییرات را به ارمغان می آورد. بیضه های شما، کلیه، آلت تناسلی و موی شرمگاه همه شروع به رشد می کنند. سطوح تستوسترون در اوایل نوجوانی تا اوایل دهه 20 به اوج خود می رسد.

چگونه اندازه آلت تناسلی ( مردان) همانند سنتان تغییر می کند؟

مثل همه چیز در طبیعت، آلت تناسلی شما یک سری تغییرات را در طول زندگی شما طی می کند. هر فاز بیشتر توسط سطوح تستوسترون کنترل می شود.

دورانی بین ۹ تا ۱۵ سالگی ، غده هیپوفیز شما هورمون هایی را منتشر می کند که بدن شما شروع به ساخت تستوسترون می کند. بلوغ آغاز می شود و تغییرات را به ارمغان می آورد. بیضه های شما، کلیه، آلت تناسلی و موی شرمگاه همه شروع به رشد می کنند. سطوح تستوسترون در اوایل نوجوانی تا اوایل دهه ۲۰ به اوج خود می رسد.

مقدار تستوسترون در بدن شما ممکن است کمی در اواخر ۲۰ سالگی تا ۴۰ سالگی کاهش یابد، اما تغییر حداقل است. پس از ۴۰ سالگی، سطوح کلی شما ممکن است تنها مقدار کمی کاهش یابد. اما بدن شما به آرامی شروع به ساختن پروتئین بیشتری با نام گلوبولین متصل به هورمون جنسی (SHBG) می کند. این به تستوسترون در خون شما چسبیده و مقدار بدن شما را برای استفاده موجود  کاهش می دهد.

حتما بخوانید :
بهداشت جنسی ؛ مبانی بهداشت جنسی که شما باید بدانید

همانطور که سطح تستوسترون کاهش می یابد، تغییرات دیگری نیز در شما رخ خواهد داد:

موی شرمگاه: مانند مو روی بقیه بدن شما، نازک و ممکن است خاکستری شود.

ارز دیجیتال

سایز آلت تناسلی: شما ممکن است متوجه شوید که مانند گذشته بزرگ به نظر نمی رسد. اندازه واقعی احتمالا به هیچ عنوان تغییر نمی کند. اما اگر چربی بیشتری در استخوان شرمگاه دارید درست بالای آلت تناسلی ، این ناحیه می تواند آویزان شده و کوچکتر به نظر برسد.

شکل آلت تناسلی: برای تعداد کمی از مردان، ممکن است با سن به صورت منحنی شود. این می تواند طول، ابعاد و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد. وضعیتی که بیماری Peyronie نامیده می شود، به علت آسیب های فیزیکی معمولا به این دلیل است که شفت در طول رابطه جنسی خم می شود. همانطور که شایع است، بافت زخم در امتداد غشاء پوششی آلبگوینا، یک غلاف سخت در اطراف بافت اسفنجی شکل می گیرد ، که با خون برای ایجاد نعوظ پر می شود. بخش زخم نمیتواند گسترش یابد، باعث ایجاد نعوظ منحنی میشود. این وضعیت اغلب می تواند توسط جراحی و یا درمان با داروها برطرف شود.

بیضه ها: اندام های کوچک داخل کیسه بیضه شما عمدتا برای ایجاد اسپرم وجود دارد. همانطور که سطح تستوسترون شما کاهش می یابد، تولید اسپرم تضعیف شده و آنها کوچک می شوند.

اگر درمان جایگزینی هورمون دریافت کنید، غده هیپوفیز ارسال سیگنال هایی را به بیضه شما برای ایجاد تستوسترون متوقف خواهد کرد و آنها کوچکتر می شوند.

کیسه بیضه: کار آنها مدیریت دمای بیضه های شما است. این کیسه با عضله صاف پوشش داده شده است که بیضه های شما را جهت نزدیک شدن به بدن شما شل و منقبض می کند تا آنها را گرم نگهدارد یا اجازه دهد آنها کوچک شده و خنک شوند. همانطور که شما مسن تر میشوید، عضلات هم به خوبی کار نمیکنند، و کیسه بیضه شما در موقعیت افتاده تر می ماند. ترکیب آن با کاهش طبیعی پوست شما در کشش، و افتادگی بدتر می شود.

حتما بخوانید :
روابط بلند مدت می تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان شود

اگر شما بیش از ۴۰ سال سن داشته باشید، هیدروسل (ورم بیضه)  نیز می تواند باعث ایجاد ضعیف شدن کیسه بیضه شود. این زمانی اتفاق می افتد که مایع در اطراف یک یا هر دو بیضه ایجاد شود. شاید بدن شما بیش از حد مایع تولید کند، یا شاید نمیتواند خوب تخلیه شود. به طور کلی بدون درد است. اگر متوجه تورم یا احساس ناراحتی شدید شدید، به پزشک خود مراجعه کنید.

عملکرد آلت تناسلی:

عصب ها در آلت تناسلی شما همانند سنتان کمتر حساس می شوند. این می تواند منجر به انگیختگی و عدم ارگاسم شود. با کاهش تستوسترون، اختلال نعوظ بیشتر می شود. شما ممکن است سفتی را از دست بدهید، اما لزوما  به معنای از دست دادن توانایی شما در برقراری رابطه جنسی نیست.

شاید شایعترین عامل بد ، ناتوانی بدن برای نگه داشتن خون در آلت تناسلی است. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است بتوانید نعوظ دریافت کنید اما نتوانید آن را حفظ کنید. خون در جریان است، اما عضله فرسوده سازی که بافت نعوظ شما را احاطه کرده است نمی تواند آن را نگه دارد. نتیجه:آلت تناسلی سفتی و سختی خود را از دست می دهد.

تغییرات در اندام جنسی و جنسیت بخش عادی پیری است. اگر تغییرات مربوط به سن بر روی زندگی و روابط شما تاثیر می گذارند، با پزشک خود صحبت کنید. درمانهای موثر در دسترس هستند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید