حیوانات خانگیسگ

چگونه کوتاه کردن ناخن سگ ها در خانه

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
چگونه کوتاه کردن ناخن سگ ها در خانهReviewed by فتح الهی on Jun 8Rating: 4.0چگونه کوتاه کردن ناخن سگ ها در خانه گرفتن ناخن های سگ بخش مهمی از نیازهای اساسی سگ است. بسیاری از صاحبان سگ ها، از ایده پیرایش ناخن سگشان می ترسند. بسیاری از سگ ها هم کوتاه کردن ناخن را دوست ندارند. لازم نیست که حتما از این راه این کار را انجام دهید. همه صاحبان سگ می توانند یاد بگیرند که چگونه به درستی ناخن سگ خود را بگیرند تا سگ ها قادر به تحمل آن باشند.

1- چطور ناخن های سگ خود را کوتاه کنید

گرفتن ناخن های سگ بخش مهمی از نیازهای اساسی سگ است. بسیاری از صاحبان سگ ها، از ایده پیرایش ناخن سگشان می ترسند. بسیاری از سگ ها هم کوتاه کردن ناخن را دوست ندارند. لازم نیست که حتما از این راه این کار را انجام دهید. همه صاحبان سگ می توانند یاد بگیرند که چگونه به درستی ناخن سگ خود را بگیرند تا سگ ها قادر به تحمل آن باشند.
برای شروع آماده اید؟ دغدغه های خود را برای چند دقیقه کنار بگذارید و یاد بگیرید که چگونه با استفاده از این دستورالعمل های گام به گام، ناخن های سگ خود را به درستی تمیز کنید. علاوه بر این آموزش، ممکن است شما به یک تکنولوژی دامپزشکی یا دامپزشک نیاز داشته باشید تا شخصا به شما نشان دهد چطور به درستی ناخن سگ خود را بگیرید. شما می توانید به زودی در این کار حرفه ای شوید.
احتمالا شما سوالاتی دارید که باید قبل از شروع، پاسخ داده شود. در اینجا چند نمونه از این سوال ها را آورده ایم:
چرا من باید ناخن های سگم را کوتاه کنم؟
ناخن های سگ دائما در حال رشد است، درست مانند ناخن های انسان. بعضی از سگ ها به طور طبیعی با کشیدن ناخن های خود بر روی آسفالت، شن یا بتن، آن ها را اصلاح می کنند. با این حال، امروزه اغلب سگ ها در داخل خانه زندگی می کنند و زمان زیادی را بیرون نمی گذرانند تا ناخن های خود را صاف کنند. این موضوع به خصوص درمورد سگ های کوچک (مانند Chihuahuas و Miniature Dachshund) صدق می کند که هر دوی این نژاد ها دوست ندارند پنجه هایشان لمس شود. اگر ناخن ها را رها کنید تا برای خودشان رشد کنند، ناخن برخی از سگ ها می تواند خم شود و به سمت داخل پنجه ها رشد کند. این امر می تواند منجر به زخم های دردناک و عفونت شود. حتی اگر آن ها خم نشوند، ناخن های بلند راه رفتن را برای سگ سخت می کند، به خصوص در سطوح نرم و صاف. در نهایت، ناخن بلند می تواند به هر جایی گیر کند و آن را پاره کند. یا اینکه خود ناخن بشکند، این برای سگ بسیار دردناک است و لازم است که برای درمان آن به دامپزشک مراجعه کنید.
معمولا هر چند وقت یک بار نیاز به کوتاه کردن ناخن های سگم دارم؟
پاسخ این سوال بستگی به سگ شما دارد. نرخ رشد ناخن در مقابل مقدار سایش طبیعی می تواند از سگی به سگ دیگر متفاوت باشد. برای تعیین زمان مناسبی که باید ناخن سگ خود را کوتاه کنید، باید توجه کنید که سگ شما وقتی می ایستد ناخن هایش می تواند زمین را لمس کند یا نه. به طور کلی بیشتر سگ ها نیاز دارند که ناخن هایشان هر دو یا یک ماه، یک بار تمیز شوند. ناخن های جلویی نسبت به ناخن های عقبی، سریع تر رشد می کنند، بنابراین شما می توانید هر بار ناخن های عقبی را کمتر کوتاه کنید.
چند وقت یک بار باید ناخن های سگ یا توله سگ جدیدم را کوتاه کنم؟
بلافاصله! شما باید از لحظه ای که سگ خود را به خانه می آورید، ناخن های او را اصلاح کنید. او باید به این تجربه عادت کند. پنجه های سگ خود را نگه دارید و چندین بار در روز با انگشتان او بازی کنید. با او خوشرفتاری کنید. هنگامی که او این کار را تحمل کرد، او را تشویق و ستایش کنید و به او پاداش بدهید. هنگامی که توانستید به راحتی ناخن های او را بگیرید، هر یک یا دو هفته، یک بار ناخن های های سگ خود را کمی بگیرید. مراقب باشید که ناخن ها را بیش از حد کوتاه نکنید، یا اینکه سگ شما احساس منفی از این کار نداشته باشد. کوتاه کردن مثبت ناخن ها به طور مکرر، به سگ آموزش می دهد که چیزی برای ترس وجود ندارد. این باعث می شود که این کار برای شما بسیار ساده تر شود.

حتما بخوانید :
چرا گربه ها از تلفن خوششان می آید

3 300x200 - چگونه کوتاه کردن ناخن سگ ها در خانه
۲- انتخاب تجهیزات برای کوتاه کردن ناخن سگ شما

قبل از اینکه شروع به اصلاح ناخن های سگ خود کنید، مطمئن شوید که همه تجهیزات را دارید. اول از همه، شما باید ناخن گیر خود را انتخاب کنید. چند مدل ناخن گیر وجود دارد. بسته به اندازه ناخن سگتان، یکی از انواع مناسب آن را انتخاب کنید. انواع ناخن گیر های موجود در بازار عبارتند از:
•    مدل انبردست: این ناخن گیر اغلب انتخاب افراد حرفه ای است. ناخن گیر مدل انبردست مانند ناخن گیر مدل قیچی کار می کند، اما نیروی بیشتری دارد. اندازه های بزرگ این ناخن گیرها معمولا برای هر ناخنی با هر اندازه، به خوبی کار می کنند، اما مدل های بسیار کوچک ممکن است در آخر ناخن، ترک ایجاد کند یا آن را فرسوده کند. استفاده از این مدل آسان است و برای مدت طولانی تیز باقی می ماند. با این حال تیغه های آن قابل تعویض نیست و می تواند کند شود (هرچند که معمولا سال ها طول می کشد تا این اتفاق بیفتد).
•    مدل گیوتین: این مدل از ناخن گیر یک تیغه داخلی و یک سوراخ دارد تا خط ناخن را نشان دهد. هنگامی که دسته را فشار دهید، تیغه می آید تا ناخن را کوتاه کند، و این از برخی لحاظ مانند یک گیوتین وارونه است. بسیاری از مبتدیان، از این نوع ناخن گیر به راحتی استفاده می کنند. با این حال بسیار مهم است که از این ناخن گیر، به درستی استفاده کنید. دسته باید زیر پنجه سگ قرار بگیرد و سوراخ ناخن در بالای ناخن باشد. پیچ های ناخن گیر باید به سمت سگ شما قرار داشته باشد. سپس ناخن باید به درستی داخل سوراخ قرار بگیرد تا برش انجام شود. می توان زمانی که تیغه ناخن گیر کند شد، آن را جایگزین کرد. ناخن گیر گیوتینی برای ناخن های کوچک تا اندازه متوسط، بهترین نوع است. آن ها برای ناخن های بسیار بزرگ یا بسیار کوچک ایده آل نیستند.
•    مدل قیچی: این ناخن گیر درست مانند یک قیچی کار می کند. به جای اینکه سطح برش آن مسطح باشد، یک تیغه خمیده دارد که دور ناخن قرار می گیرد. به راحتی تیغه را روی خط ناخن در نقطه ای مناسب قرار دهید و برش را انجام دهید. این ناخن گیر تنها برای ناخن های کوچکتر مناسب است، آن ها به طور معمول برای ناخن های بزرگتر به اندازه کافی قوی نیستند. معمولا این نوع ناخن گیر از بقیه ارزان تر است. با این حال ممکن است تیغه آن کند شود و در طول زمان لولای آن شل شود.
دیگر تجهیزات پیرایش ناخن
این آیتم ها در عکس بالا مشاهده نمی شوند اما آن ها می توانند در پیرایش ناخن به کار بیایند:
•    پودر قابض: اگر ناخن ها را خیلی از ته گرفته اید، ممکن است خونریزی کند. حتی زمانی که شما بهترین تلاش خود را انجام دهید تا از این موضوع جلوگیری شود، باز هم می تواند گاهی اتفاق بیفتد. اگر فشار اعمال کنید خونریزی در نهایت متوقف می شود، اما ممکن است نگه داشتن پنجه سگ برای چند دقیقه، مشکل باشد. پودر قابض می تواند خونریزی را به سرعت متوقف کند و استفاده از آن هم نسبتا آسان است.
نکته: اگر شما پودر قابض ندارید، سعی کنید کمی نشاسته ذرت یا آرد را بر روی محل خونریزی بریزید. همچنین توپ های پنبه ای، دستمال و حوله کاغذی برای پاکسازی ناخن مفید خواهد بود.
•    سوهان دستی فلزی یا ماشین چرخنده قدرتمند: اگر سگ شما بتواند آن را تحمل کند، می توانید برای صاف کردن لبه های خشن ناخن پس از کوتاه کردن آن ها، از این ابزار استفاده کنید. بسیاری از افراد حرفه ای ترجیح می دهند به کلی کوتاه کردن ناخن را انجام ندهند و منحصرا از یک ماشین چرخنده قدرتمند استفاده کنند. از آن جایی که این وسیله صدا و ارتعاش دارد شما باید به تدریج این کار را انجام دهید، و به سگ خود اجازه دهید تا قبل از استفاده به آن عادت کند. این بسته به سگ شما می تواند چند روز تا چند هفته طول بکشد.

حتما بخوانید :
10 نشانه بیماری در سگ خود را بشناسید

1 300x200 - چگونه کوتاه کردن ناخن سگ ها در خانه
۳- آناتومی ناخن سگ

ناخن یک سگ متشکل از یک پوسته بیرونی سخت و یک کوتیکول نرم در مرکز است که شامل عصب و عروق خونی می شود.
کوتیکول معمولا به عنوان “Quick”  ناخن نامیده می شود. اگر آن قطع شود، ناخن خونریزی می کند و سگ احساس درد می کند.
دیدن آن بر روی ناخن هایی که رنگشان روشن است، آسان است (مانند تصویر بالا). بسیاری از سگ ها ناخن های سیاه یا رنگ های تیره تر دارند، و دیدن Quick مشکل است. آناتومی ناخن هنوز همان است. با استفاده از شکل می توانید با آناتومی ناخن های سگ آشنا شوید. مطلوب ترین محل برای برش ناخن، فاصله ۳/۲ میلی متری از Quick ناخن است.

۴- کوتاه کردن ناخن سگ شما

قبل از اینکه شروع به کوتاه کردن ناخن کنید، باید همه چیز را آماده کنید. جایی را پیدا کنید که شما و سگتان در آن راحت باشید. برخی از افراد ترجیح می دهند با سگ به روی زمین بنشینند. دیگران دوست دارند بر روی مبل یا تخت بنشینند. ممکن است برای شما آسان تر باشد که سگ را روی میز قرار دهید. هنگامی که بهترین محل را پیدا کردید، مطمئن شوید که همه تجهیزات را در دسترس دارید.
موقعیت سگ برای کوتاه کردن ناخن
به طور کلی ساده ترین راه برای کوتاه کردن ناخن های یک سگ در حالی است که او دراز کشیده است. برای ناخن های جلویی، اگر سگ سازگار باشد می توانید زمانی که اون نشسته است این کار را انجام دهید.  شما می توانید در کنار سگ خود یا در جلوی او بایستید، بسته به محدودیت هایی که وجود دارد. ممکن است برایتان آسان تر باشد که در کنار سگ بایستید یا بنشینید و دستتان را دور او بیندازید تا بتوانید او را نگه دارید. بسیاری از افراد معتقدند وقتی شخص دیگری هست که سگ را نگه دارد، کوتاه کردن ناخن آسان تر می شود.
برش ناخن های سگ شما
هنگامی که در یک موقعیت خوب قرار گرفتید، می توانید کوتاه کردن ناخن را شروع کنید. پنجه سگ را به طور پایدار و محکم نگه دارید، اما بدون فشار. ناخن گیر را با دستی که به آن تسلط دارید و پنجه سگ را با دست دیگر خود نگه دارید. برای کنترل مطلوب، انگشت شست خود را بر روی کف پا و انگشتان دیگر را در بالا و در نزدیکی ناخن قرار دهید. با قرار دادن لبه تیغه بر روی ناخن، خط فرضی که می خواهید را مشخص کنید. در یک حرکت سریع ناخن گیر را فشار دهید. اگر سگ حرکت می کند، از بریدن خودداری کنید.
کوتاه کردن ناخن های تیره
زمانی که می خواهید ناخن های سیاه یا تیره را کوتاه کنید، هربار تنها یک مقدار کوچک (حدود ۲ میلی متر) را کوتاه کنید. معمولا نوک مخروطی ناخن (در صورت وجود) شامل قسمت Quick نیست. پهن ترین قسمت ناخن باید با احتیاط چیده شود. بین هر  برش، به مقطع ناخن نگاه کنید. زمانی که شما در حال نزدیک شدن به Quick باشید، مرکز مقطع ناخن از رنگ سفید به خاکستری تغییر پیدا می کند. زمانی که شما در مرکز رنگ سفید/خاکستری را مشاهده کردید، بریدن را متوقف کنید. اگر شک دارید این کار را زودتر متوقف کنید. ممکن است بخواهید ناخن های تیره را بارهای بیشتری کوتاه کنید، تنها باید در نظر بگیرید که هر بار مقدار کمی از ناخن را کوتاه کنید.

حتما بخوانید :
گربه ها ؛ زوال عقل (دمانس) در گربه ها

2 300x200 - چگونه کوتاه کردن ناخن سگ ها در خانه
۵- عیب یابی در طول کوتاه کردن ناخن سگ

اگر شما خوش شانس باشید، ناخن سگ شما مانند عکس بالا کوتاه خواهد شد. اما در دنیای واقعی، همیشه همه چیز همانطور که برنامه ریزی شده است پیش نمی رود. اگر شما دچار مشکل شدید، احتمالا به یکی از دو موضوع زیر مربوط می شود:
•    شما قسمت Quick را بریده اید
اگر سگ شما احساس درد کرد و ناخنش شروع به خونریزی کرد، احتمالا باید Quick ناخن او را بریده باشید. این یعنی رگ های خونی و عصبی در ناخن قطع شده است. وحشت نکنید، این یک وضعیت اضطراری است. از پودر قابض خود کمک بگیرید. اگر در دسترس نیست، از نشاسته ذرت یا آرد استفاده کنید (این خیلی موثر نیست اما هنوز هم کمک می کند). از یک حوله پنبه ای یا دستمال کاغذی استفاده کنید تا خون را تا جایی که ممکن است پاک کنید. مقداری پودر بردارید و آن را سریعا به محل خونریزی بزنید. به سگ خود استراحت بدهید و قبل از این که ناخن های دیگر را بگیرید، به او پاداش بدهید. هرچند برش Quick باعث درد شدید می شود، اما درد آن زیاد باقی نمی ماند و در توانایی راه رفتن سگ شما مشکلی ایجاد نمی کند. برای کوتاه کردن بقیه ناخن ها احتیاط کنید، و هر دفعه تنها مقدار کمی ناخن را کوتاه کنید. از آنجا که Quick ناخن به همراه ناخن رشد می کند، ناخن های خیلی بلند ممکن است Quick های خیلی بلند هم داشته باشند. در طول زمان، می توانید Quick ها را به عقب برگردانید. به این ترتیب که هر دو هفته کمی از سر ناخن ها را کوتاه کنید و این کار را برای چند ماه انجام دهید.
اگر سگ شما درد دارد اما هیچ خونی دیده نمی شود، ممکن است شما زیادی به Quick نزدیک شده باشید. دیگر ناخن ها را کوتاه نکنید. با این حال، برخی از سگ ها کوتاه کردن ناخن را دوست ندارند و با هر برش ممکن است واکنش بدی از خود نشان دهند، حتی اگر Quick قطع نشده باشد. این اغلب به این دلیل است که قبلا در ناخن گرفتن، Quick  ناخنشان قطع شده است و آن ها پیش بینی درد می کنند.

خرید کاندوم gifbanner - چگونه کوتاه کردن ناخن سگ ها در خانه

۶- سگ شما هنوز ثابت نمی ماند

سخت است که به یک هدف در حال حرکت، ضربه بزنید. و شما نمی خواهید که تصادفا بخش Quick ناخن سگ را قطع کنید. برخی از سگ ها برای کوتاه کردن ناخن هایشان ثابت نمی مانند حتی اگر از افراد دیگر هم کمک بگیرید. شما می توانید با سگ خود کار کنید تا به تدریج نسبت به کوتاه کردن ناخن، بی حس شود. اگر او پنجه هایش را در هنگام ناخن گیری، کمتر حرکت داد به او پاداش بدهید، سپس به تدریج می توانید این کار را انجام دهید.
چه زمانی باید با افراد حرفه ای تماس بگیرید

اگر سگ شما در تلاش است تا شما را گاز بگیرد یا با شما می جنگد، ممکن است به خودش یا شما آسیب برساند. در این مورد بهترین کار این است که کوتاه کردن ناخن ها را به یک فرد حرفه ای واگذار کنید. خوشبختانه در اکثر دامپزشکی ها این کار هزینه پایینی دارد. ممکن است تعجب کنید که سگ شما چقدر با غریبه ها بهتر از شما رفتار می کند! متاسفانه درصد کمی از سگ ها، حتی با افراد حرفه ای هم مبارزه می کنند. در بدترین موارد، ممکن است برای انجام این کار به آرامبخش نیاز باشد. همه این ها به این دلیل است که در گذشته برای کوتاه کردن ناخن سگ شما، با او بد رفتار شده است.

مجموع 5 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. درود و سلام

    حدود هفت سال است با سگم زندگی میکنم.بعلت بیماری ،دوست ّ خود را انتخاب کرده ام.
    ۱٫جدیدا بسیار بد غذا شده قبلا همه چیز میخورد اما محدود شد تا به پای پخته شده مرغ و برنج و کباب دیگی منحصر شد .چه کنم ؟

  2. ممنون از مطلب موثرتون.میخواستم بدونم اولین عکسی که برای مطلب گرفتن ناخن ‌.. گذاشتید،سگی که داخل عکس هست از چه نژادیه؟سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید