حیوانات خانگیگربه

گربه ها ؛ آیا گربه شما خوشحال است؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
گربه ها ؛ آیا گربه شما خوشحال است؟Reviewed by فتح اللهی on Jun 21Rating: 4.0گربه ها ؛ آیا گربه شما خوشحال است؟همه ما به عنوان والدین نگران گربه، گربه هایی شاد می خواهیم و در عین حال اغلب از ما می پرسند که گربه شما خوشحال است یا نه. گرچه هر گربه یک فرد است و می تواند مانند انسان شادی اش را از راه های مختلفی نشان دهد، اما سرنخ هایی وجود دارد که نشان دهنده خوشحالی گربه است.

همه ما به عنوان والدین نگران گربه، گربه هایی شاد می خواهیم و در عین حال اغلب از ما می پرسند که گربه شما خوشحال است یا نه. گرچه هر گربه یک فرد است و می تواند مانند انسان شادی اش را از راه های مختلفی نشان دهد، اما سرنخ هایی وجود دارد که نشان دهنده خوشحالی گربه است.
به این ترتیب می توانید تشخیص دهید بچه گربه شما شاد است:
آواز خواندن
گربه ها وقتی شاد هستند، به معنای واقعی کلمه آن را بیان می کنند. آواز خواندن بچه گربه ها این را به شما نشان می دهد.
به طور کلی صداهای بلند تر نشانه خوشحالی هستند در حالی که صداهای پایین تر می تواند کمی ناامیدی در خود داشته باشد و بیشتر جنبه درخواست و التماس دارد. گربه های آرام می توانند با سکوت ابراز خوشحالی کنند و برای ابراز ناراحتی بیشتر صدا می دهند. بله، این گیج کننده است! اما به همین علت است که ما گربه های مبهممان را دوست داریم! درحالی که صدای خرخر کردن همیشه نشانه شادی نیست، اما اغلب می تواند علامتی از رضایت گربه یا حتی خوشبختی او باشد.
زبان بدن
بسیاری از وضعیت های بدن می تواند نشان دهنده احساس ناراحتی و یا رضایت گربه باشد. به عنوان مثال یک گربه آرام و راضی وقتی استراحت می کند، پنجه های جلویی را در زیرش قرار می دهد، گوش ها به سمت جلو و پلک هایش خواب آلود و نیمه بسته هستند. چشمک زدن در واکنش به نگاه کردن شما از آن سمت اتاق، یک ژست خوشحالی برای گربه است. برای مثال اتساع ناگهانی چشم ها که نشان دهنده خوشحالی از یک کاسه غذا است می تواند این بازتاب را به وجود آورد.
گربه های خوشحال، سبیل هایشان را اندکی رو به جلو نگه می دارند و موهایشان نرم و دمشان به حالت آرامی قرار دارد. گربه های راضی در هنگام دیدن افراد یا دیگر حیواناتی که آن ها را به عنوان دوست در نظر می گیرند، دمشان را به سمت بالا نگه می دارند و نوک آن را کمی کج می کنند.
مشغول و با اعتماد به نفس
یک گربه خوشحال، به محیط اطرافش علاقه نشان می دهد. او می تواند یک “گربه سرپرست” باشد با پنجه هایی که در هر چیزی که اطراف خانه برایش جدید است فرو کرده است.
یا ممکن است که او به آرامی از دور همه چیز را زیر نظر داشته باشد. گرچه همه گربه ها به طور غریزی در مقابل بیگانگان خطرناک هستند، اما یک گربه شاد به جای ترسیدن با احتیاط واکنش نشان می دهد. بچه گربه های با اعتماد به نفس، بالاترین فاکتور خوشحالی را دارند.
بازی
بچه گربه ها بدون توقف بازی می کنند و نمی دانند که چطور باید بهتر از این خوشحالی کنند. بازی یک نشانه فوق العاده از شادی است. هرچه که گربه بالغ ترمی شود و به سن میانسالی و پیری می رسد، فعالیت های بازی کردن او کمتر می شود. اما هر میزان بازی، از کشتی گیری با بچه گربه ها گرفته تا پنجه کشیدن آرام به صورت یا پای شما برای جلب توجه، نشان دهنده شادی گربه هاست. گربه ها با دیگر موجوداتی که آن ها را دوست دارند و به آن ها اعتماد دارند بازی می کنند.
خواب
گربه ممکن است در زمان افسردگی بیشتر بخوابد، اما اولویت مکان خواب آن ها می تواند میزان شادی آن ها را تعیین کند. خوابیدن درکنار گربه های دیگر، و به ویژه به دنبال آن ها رفتن نشان دهنده روابطی شاد با رفقای آن هاست. اگر گربه تان، شما را انتخاب می کند که کنارتان بخوابد خوشحال باشید! این یعنی بچه گربه به شما اعتماد دارد، زیرا بی اعتمادی باعث ناراحتی او خواهد شد.
تمیز کردن مو
گربه هایی که احساس خوبی دارند، موهایشتان را به خوبی تمیز می کنند. مراقبت ضعیف از مو نشانه ای از ناراحتی است، بنابراین وقتی گربه شما تمیز به نظر می رسد، این یک علامت مثبت است که نشان از خوشحالی او دارد. تمیزکردن موی گربه های دیگر یا لیس زدن صاحب او همچنین نشان دهنده اعتماد و یک رابطه مثبت است.
گربه ها با این که هر کدام موهای دیگری را تمیز کند مشکلی ندارند، اما از آنجایی که آن ها هر کدام یک فرد هستند، ممکن است برخی دوست نداشته باشند موهای گربه های دیگر را تمیز کنند.
گربه های خوشحال اشتهای سالمی دارند. آن ها ممکن است شما را بترسانند و به صاحبان خود یاد بدهند امکانات یا غذاهای خاصی را برای آن ها فراهم کنند. اما از برخی لحاظ، این دستکاری می تواند یک بازی باشد که در زیرمجموعه بخش “بازی ” قرار می گیرد.

حتما بخوانید :
حاملگی، نوزاد جدید و گربه شما
مجموع 3 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید