تعلیم و تربیتسلامت کودککودکان

۴ راه هوشمندانه برای اینکه به کودک خود یاد دهیم به سیاره ما اهمیت بدهد

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
4 راه هوشمندانه برای اینکه به کودک خود یاد دهیم به سیاره ما اهمیت بدهدReviewed by فتح الهی on Jun 14Rating: 4.04 راه هوشمندانه برای اینکه به کودک خود یاد دهیم به سیاره ما اهمیت بدهدبه عنوان پدر و مادر، این وظیفه ماست که به بچه هایمان اهمیت پرورش جهان اطراف را آموزش بدهیم. اما همانطور که همه ما می دانیم،

به عنوان پدر و مادر، این وظیفه ماست که به بچه هایمان اهمیت پرورش جهان اطراف را آموزش بدهیم. اما همانطور که همه ما می دانیم، این کار بسیار سختی است که بچه ها را به چیزی که می خواهیم علاقه مند کنیم، چه برسد به چیزی که زیاد درباره آن نمی دانند. پس چطور می توانیم کاری کنیم که کودک ما درک کند چرا باید به سیاره ما اهمیت بدهد؟ این نکات می تواند به شما کمک کند!
زمانی را بیرون از خانه بگذرانید
بهترین راه برای درک کودکان از سیاره این است که آن ها زمانی را در طبیعت بگذرانند.
مهم است تا جایی که می توانید زمان خود را خارج از خانه بگذرانید، اما زندگی امروزی بسیار پر مشغله است. تنها هدفی که قابل دستیابی است این است که آخر هفته ها را برای بیرون رفتن برنامه ریزی کنید. هر هفته به فعالیت هایی که می توانید با بچه های خود خارج از منزل انجام دهید و برای آن ها آموزنده و سرگرم کننده است فکر کنید. به عنوان مثل در یک تعطیلات آخر هفته شما می توانید به فروشگاه ابزارآلات محله بروید و اجازه دهید کودکان شما یک دستگاه غذا دهنده به پرندگان انتخاب کنند و آن را راه اندازی کنند، یا حتی بهتر از آن: شما می توانید خودتان یکی از آن ها را درست کنید! هنگامی که این دستگاه درست شد آن را به همراه فرزندان خود در حیاط خلوت قرار دهید ودرباره انواع پرندگانی که به آن جا می آیند به کودکان خود توضیح دهید. علاوه بر این فعالیت ها خانواده ها همچنین می توانند یک برنامه بریزند که تعطیلات را در طبیعت بگذرانند. می توانید بچه ها را به مناظر طبیعی ببرید تا از زیبایی های طبیعت و جهان اطرافشان آگاه شوند.
با هر ماجراجویی جدید، بچه ها لذت بیشتری می برند و این سیاره را بیشتر دوست خواهند داشت.
برخی از مکان ها حتی دارای موزه های کوچکی هستند که درباره تاریخ آن محله اطلاعات خوبی به بچه ها می دهند.
آن را تبدیل به کاری کنید که بچه ها دوست داشته باشند
گاهی اوقات سخت ترین کاری که برای علاقه مند کردن بچه ها به طبیعت باید انجام دهید این است که به آن ها بفهمانید چرا این موضوع بسیار مهم است.
حتما درباره مباحث پیچیده ای مانند تغییرات آب و هوایی که در راه است، برای بچه ها توضیح دهید؛ آن ها می توانند درک کنند. با اینکه ممکن است این ها “موضوعات بزرگی” به نظر برسند، اما بچه ها باهوش هستند و می توانند اطلاعات را به خوبی درک کنند و حتی برخی از بزرگسالان در این زمینه به آن ها حسادت می کنند. آن ها متوجه می شوند! برای مثال، یک آکواریوم را در بیرون و زیر نور آفتاب قرار دهید و یک دماسنج را هم در داخل و هم در خارج مخزن بگذارید. به بچه ها نشان دهید که با گذشت زمان، دما در داخل مخزن زیاد می شود. توضیح دهید که این موضوع چگونه مانند اثر گلخانه ای است. زمین به خاطر گازهای به دام افتاده در جو، گرم تر می شود، درست مثل آکواریوم که هر لحظه داغ تر می شود چون گرما در مخزن به دام افتاده است. شما می توانید یک مفهوم دشوار را در چنین راه بصری توضیح دهید و درک آن برای کودکان در هر سنی، راحت تر می شود.
کاشت و پرورش گیاهان را به آن ها یاد بدهید
کودکان باید در سنین پایین یاد بگیرند که لازم نیست همه مواد غذایی از فروشگاه مواد غذایی بیایند، یا حداقل به آن ها یاد بدهید که مواد غذایی آن ها واقعا از کجا می آید. بخش کوچکی از حیاط را انتخاب کرده و آن جا را تبدیل به یک باغچه کنید. به بچه ها اجازه دهید سبزیجات مختلفی که دوست دارند بکارند را انتخاب کنند. سپس به آن ها کمک کنید تا دانه های گیاهان را بکارند و به طور منظم به آن آب بدهند تا جوانه ها شروع به رشد کنند و از خاک بیرون بیایند.
برای بازیافت و استفاده مجدد به آن ها پاداش بدهید
یکی دیگر از راه هایی که می توانید بچه ها را درگیر مراقبت و اهمیت دادن به سیاره کنید این است که بازیافت کردن را مانند یک مسابقه دوستانه و سرگرم کننده به آن ها معرفی کنید. به کودکان آموزش دهید که چگونه زباله های خود را جدا کنند. سپس، یک سطل بازیافت در اتاق هر یک از بچه های خود قرار دهید و در پایان هر ماه، ببینید چه کسی بیشترین بازیافت را انجام داده است. حتی می توانید آن ها را تشویق کنید تا راه هایی سرگرم کننده برای استفاده مجدد از برخی از آن ها پیدا کنند. برنده می تواند یک شب از شستن ظرف ها یا جمع کردن لباس ها و وسایلش معاف شود. بچه ها هر بار که بازیافت کردن را انجام می دهند، از شما پاداش نخواهند خواست، اما کمی از آن باعث می شود این کار برای آن ها سرگرم کننده شود تا زمانی که برایشان تبدیل به یک عادت شود.
با اینکه این ها فقط چند نکته برای آغاز کار است، اما اگر به همین نکات عمل کنید تا کودکان فقط کمی به جهان اطرافشان علاقه مند شوند، ما می توانیم گام های بزرگی به سمت پرورش احترام به دیگران و نظارت خوب بر سیاره مان، برداریم.

حتما بخوانید :
تعلیم کودک ؛ مهارت های زندگی را از سنین پایین به کودک خود بیاموزید

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید