تعلیم و تربیتکودکان

۴ نشانه خستگی و از پا درآمدن والدین مجرد که نباید آن ها را نادیده بگیرید

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
4 نشانه خستگی و از پا درآمدن والدین مجرد که نباید آن ها را نادیده بگیریدReviewed by on Apr 22Rating:

به گزارش وب سایت بارونه ، یک لحظه به اولویت های خود فکر کنید، خود شما کجای آن لیست قرار دارید؟ احتمالا در صدر لیست فرزندانتان قرار دارد، سپس وظایف دیگر شما مانند شغلتان، مراقبت از پدر و مادر سالمندتان، کمک به دوستان و … نهایتا خود شما در پایین لیست هستید. ممکن است حتی این تصور را داشته باشید که یک مادر یا پدر مجرد بودن باعث می شود تا شما در پایین این لیست باشید (و اغلب هم همینطور است!). ولی این خیلی مهم است که اجازه ندهید این نادیده گرفتن نیازهایتان تبدیل به یک امر عادی شود. زیرا این باعث می شود که شما افسرده و خسته شوید و از زندگی و روابط خود هیچ لذتی نبرید. بیایید نگاهی به نشانه های نگران کننده ای بیندازیم که نباید آن ها را نادیده بگیرید.

۱- فریاد کشیدن سر فرزندان

 همه ی ما گاهی اوقات صدایمان را بالا می بریم، اما فریاد کشیدن تا حدی که دیگر صدایتان بیرون نیاید داستان دیگریست. وقتی که دیدید دارید به این نقطه می رسید و آرامش خود را از دست می دهید، به این فکر کنید که نیاز های خود را نادیده می گیرید و به خودتان توجه نمی کنید. شاید وقت آن رسیده که یکی از دوستان خود را با خبر کنید یا یک پرستار کودک پیدا کنید و بچه ها را به او بسپارید تا مدتی برای خودتان وقت داشته باشید. اگر امکان انجام این کارها را ندارید می توانید یک شب در هفته بچه ها را مجبور کنید زودتر بخوابند تا وقت آزاد بیشتری برای خود داشته باشید و کاری که دوست دارید را انجام دهید تا ناراحتی یا عصبانیتتان از بین برود.

حتما بخوانید :
کودکان چگونه زبان را یاد می گیرند؟

۲- والدین خودکار

برخورد همیشگی با کودکان به صورت خودکار نشان دهنده این است که شما باید توقف کرده و دکمه ی شروع دوباره را فشار دهید! زیرا این نوع برخورد باعث می شود تا شما فکر کنید کار سختی که دارید انجام می دهید ارزشش را ندارد. همچنین این موجب می شود شما مدام در نقطه ای قرار داشته باشید که هیچ توجهی به زمان حال نمی کنید و در همین هنگام است  که حوادث رخ می دهند. برای پایان دادن به این چرخه، باید خودتان را مجبور کنید که وقتی در کنار فرزندانتان هستید واقعا به آن ها توجه کنید و در زمان حال زندگی کنید. نکات کوچکی مثل: برقرار کردن ارتباط چشمی در هنگام پاسخ دادن به سوالات بچه ها، یا خاموش کردن تلویزیون در هنگام صحبت کردن می تواند به شما کمک کند تا حواستان به بچه ها باشد. وقتی به جای بی توجهی به فرزندان و برخورد خودکار با آن ها کمی بیشتر به آن ها توجه کردید، ببینید که این کار چه احساسی دارد و چه تاثیری در رفتار آن ها دارد.

خرید کاندوم gifbanner - 4 نشانه خستگی و از پا درآمدن والدین مجرد که نباید آن ها را نادیده بگیرید

۳- احساس خشم قریب به وقوع

برای بسیاری از والدین مجرد، حس خستگی با خشم شروع می شود. و قطعا، ممکن است شما بارها احساس کنید چیزهای زیادی برای ناراحتی وجود دارد. به جای نادیده گرفتن این احساس، شما نیاز به راهی دارید که آن را پردازش و حل کنید، به این ترتیب دیگر در پس زمینه ذهنتان وجود نخواهد داشت و باعث می شود که دیگر هر لحظه آماده ی جوش آوردن نباشید! برای شروع این کار می توانید وقایع روزانه خود را یادداشت کنید یا احساساتتان را با یک دوست مورد اعتماد در میان بگذارید.

حتما بخوانید :
تعلیم کودک ؛ مهارت های زندگی را از سنین پایین به کودک خود بیاموزید

۴- قطع رابطه با دیگران

یکی از نشانه های هشداردهنده ی از پا درآمدن والدین مجرد، قطع ارتباط با دیگران است. این هنگامی رخ می دهد که شما نمی خواهید دور و بر هیچ کسی باشید، از فرزندان گرفته تا افرادی که شما را دوست دارند. این موضوع برای همه انسان ها اتفاق می افتد، اما اگر دیدید که این تمایل به قطع ارتباطات طولانی شد یا سعی کردید با مصرف الکل یا قرص های بی حس کننده حال خودتان را خوب کنید، حتما باید یک قرار ملاقات با دکتر خود ترتیب دهید.

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید