ورزشورزش و سلامت

۴ کاری که می توانید صبح ها برای تسکین اضطراب انجام دهید

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
4 کاری که می توانید صبح ها برای تسکین اضطراب انجام دهیدReviewed by فتح الهی on Oct 11Rating: 4.54 کاری که می توانید صبح ها برای تسکین اضطراب انجام دهیدمن شخصا مضطرب هستم. شاید این فقط چیزی است که در ژن من قرار دارد (مرسی، مامان). شاید من اینطوری به دنیا آمده ام! می توانم به یاد بیاورم که وقتی بچه بودم، نصفه شب ها بیدار میشدم و به افکار نگران کننده اجازه می دادم در سرم پیدا ش

من شخصا مضطرب هستم. شاید این فقط چیزی است که در ژن من قرار دارد (مرسی، مامان). شاید من اینطوری به دنیا آمده ام! می توانم به یاد بیاورم که وقتی بچه بودم، نصفه شب ها بیدار میشدم و به افکار نگران کننده اجازه می دادم در سرم پیدا شوند تا زمانی که بشدت دچار وحشت می شدم. من راجع به همه چیز وسواس داشتم و اغلب سعی می کردم قبل از رخ دادن هر اتفاق، همه نتایج ممکن آن را پیش بینی کنم. من اجازه می دادم که اضطراب، مرا از انجام کارهایی که واقعا میخواهم انجام دهم، بازدارد. من در رویدادهای اجتماعی شرکت نمی کردم، زندگی حرفه ای من متوقف شده بود، و از همه نوع ریسکی اجتناب می کردم.

من بسیاری از لحظات که می توانستم از آنها لذت ببرم را به دلیل اضطراب زیاد از دست دادم. زندگی در ترس مداوم، به خصوص هنگامی که این ترس شروع به اثر گذاشتن بر مسئولیت های روزانه و یا روابط شما می کند، خسته کننده و ناامید کننده است. من پس از یک حمله تهاجمی بسیار شدید، خودم را متقاعد کردم که یک حمله قلبی داشتم، می دانستم که باید به منظور مدیریت اضطراب، تغییراتی را ایجاد کنم. من می دانستم که نمی توانم افکارم را کنترل کنم یا کاملا احساس اضطراب را متوقف کنم، اما می توانم رفتار و اقداماتم را کنترل کنم تا برخی از عوارض جانبی را کاهش دهم.

حتما بخوانید :
من از ورزش کردن متنفر بودم ... تا زمانی که رقص شکم را پیدا کردم

من شروع به نوشتن لیستی از چیزهایی کردم که هنگام اضطراب می توانست به آرامش من کمک کند. من بیش از ۵۰ فعالیت و کار را پیدا کردم و تصمیم گرفتم که هرروز آنهایی که حس خوبی به من می دهند را انجام دهم. من فهمیدم که بیشترین زمانی که احساس اضطراب می کنم صبح هاست. بنابراین می خواستم سعی کنم چندین روش را از این لیست انتخاب کنم تا هر روز صبح امتحان کنم. من چهار روش را شناسایی کردم که برای کاهش اضطراب من بسیار موثر بود. از وقتی این فعالیت های ساده را انجام می دهم، به طور قابل توجهی کمتر استرس دارم، بیشتر متمرکزم، و اضطراب کمتری در طول روز دارم.

۱٫ تمرین قدردانی

هنگامی که شما در مورد چیزی در زندگی خود احساس نگرانی دارید و یا فقط از اضطراب عمومی رنج می برید، ممکن است تمرکز بر چیزهای مثبت دشوار باشد. اولین کاری که من وقتی از خواب بیدار می شوم انجام می دهم، چیزی است که قدردان آن هستم. این می تواند قدردانی برای داشتن خانواده باشد، یا برای جوراب های راحتی که دارم؛ هر چیزی که در لحظه به من حس قدردانی و افتخار می دهد. انجام این کار باعث می شود که من چیزهای خوبی که در زندگی دارم را پیدا کنم و در نهایت ذهن و روح من را با مثبت گرایی پر می کند.

۲٫ نفس بکشید

تمام چیزی که این کار نیاز دارد یک دقیقه تنفس متمرکز است تا به کاهش سرعت مغز شما کمک کند و اعصاب شما را آرام کند. منابع زیادی برای انواع تکنیک های مختلف تنفس وجود دارد و هر کدام از این ها مزایایی برای اضطراب دارند. وقتی صبح استرس زایی دارم یا با شروع روز حس می کنم همه چیز بر روی سینه ام سنگینی می کند، ترجیح می دهم این روش تنفس واقعا متمرکز (و فوق العاده سریع) را تمرین کنم. همه کاری که انجام می دهم این است که یک نفس عمیق می کشم و به مدت ۱۰ ثانیه آن را نگه می دارم، سپس به مدت ۱۰ ثانیه آن را بیرون می دهم. اگر احساس کنم که نیاز است، چند بار آن را تکرار می کنم. این نتایج فوری هستند. من احساس آرامش و تمرکز بیشتر و همچنین یک وقفه روانی می کنم، چون تنها بر تنفسم تمرکز می کنم. بهترین بخش این است که من می توانم این تمرین را هر جا و هر زمان انجام دهم.

ارز دیجیتال

۳٫ ورزش

می دانم، ممکن است ورزش کردن در صبح زیاد آسان نباشد. گاهی اوقات من بیشتر ترجیح می دهم در رختخواب گرم و راحت بمانم تا بلند شوم و ورزش کنم. اما حتی کوچکترین مقدار تمرین در هنگام مقابله با اضطراب (یک پیاده روی کوتاه مدت، کمی پرش، یوگا) می تواند منافع مثبت و چشمگیری داشته باشد. من وقتی صبحها به باشگاه رانندگی می کنم، احساس خستگی و اضطراب در مورد روز دارم، و وقتی که از آنجا بیرون می آیم، احساس راحتی و آرامش خاطر بیشتری دارم.

حتما بخوانید :
10 حرکت یوگا که باید قبل از روز عروسی خود انجام دهید

۴٫ یک هدف انتخاب کنید، هر هدفی
منبع عظیمی از اضطراب من ناشی از تمایل به انجام یک باره ی همه چیز است. من قبلا عادت داشتم یک لیست بلند بالا از کارهایی که باید انجام دهم، بنویسم و به همین دلیل همیشه اضطراب انجام دادن آنها را داشتم. انقدر مضطرب و غرق افکارم بودم که در واقع، حتی نمی دانستم از کجا شروع کنم، بنابراین من فقط خیره می ماندم، هیچ کاری انجام نمی دادم و احساس شکست می کردم. حالا، من صبح ها یک هدف اصلی برای خودم تعیین می کنم. من به خودم می گویم که اگر این یک چیز را به دست بیاورم، پس روزم را مدیریت کرده ام و بلافاصله احساس اضطراب کمتری می کنم.

این چهار روش ممکن است برای همه کار نکند، اما می توانم بگویم که آنها زندگی من را به طور قابل توجهی تغییر داده اند. من به هر کسی که از اضطراب رنج می برد یا فقط می خواهد آرامش بیشتری در زندگی خود پیدا کند، به شدت توصیه می کنم لیست خود را ایجاد کند. شما می توانید خودتان را سوپرایز کنید و در نهایت راهی برای ایجاد کمی سعادت بیشتر در هر روز پیدا کنید.

 

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید