زیبایی و سلامتسلامت پوست

۵ راه زیباتر شدن شما با لبخندتان

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
5 راه زیباتر شدن شما با لبخندتانReviewed by اعطاسی on Oct 24Rating: 4.05 راه زیباتر شدن شما با لبخندتانمعمولا ما دلایل پیری و چروکیدگی پوست را، نور خورشید یا بالا رفتن سن میدانیم درحالیکه غافل هستیم از اینکه دندانهای ما نقش به سزای در نشان دادن سن دارند.

همه ما میدانیم خطوط و چین و چروک ظاهر را تحت تاثیر قرار میدهد، اما آیا میدانستید لبخند شما را مسن تر نشان میدهد؟

معمولا ما دلایل پیری و چروکیدگی پوست را، نور خورشید یا بالا رفتن سن میدانیم درحالیکه غافل هستیم از اینکه دندانهای ما نقش به سزای در نشان دادن سن دارند.

دندانهای شما نه تنها میتوانند لبخند شما را تحت تاثیر قرار دهند، بلکه تاثیر به سزایی در ظاهر نیز دارند و باعث میشوند صورت خسته و یا پیر به نظر آید.

دکتر نیل لوتون، دندانپزشکی از سیدنی میگوید:”از لحاظ علمی ثابت شده است که مردم هنگام مصاحبت با یکدیگر، به اولین جایی که دقت میکنند، چشم ها و دهان است. به همین دلیل، لبخند به شدت بر سن شما تاثیر میگذارد. لبخند میتواند سالها شما را جوانتر نشان دهد.”

افزایش سن، روی دندانها تاثیر میگذارد. خوشبختانه، رفع مشکلات دندان آسان است. در اینجا ۵ راه لبخند زیبا به شما ارائه میشود:

خرید کاندوم gifbanner - 5 راه زیباتر شدن شما با لبخندتان
  • دندانهای تغییر رنگ داده شده

اولین قدم جهت مسن تر نشان دادن شما، دندانهای تغییر رنگ داده شده است.

با بالاتر رفتن سن، به دلیل جذب مواد غذایی و نوشیدنی ها مانند چای یا قهوه، دندانها به طور طبیعی تیره تر میشوند.

دکتر لوتون میگوید:”لایه بیرونی مینای دندان، دائما در حال حل و دوباره رسوب شدن است، همانطور که این فرایند اتفاق می افتد، هر عنصر رنگی در دهان مانند چای یا قهوه در دندان رسوب میکنند و همین مساله باعث تیره تر شدن دندان در طی زمان میگردد.”

حتما بخوانید :
مزایای واکسن آنفولانزا که تا به حال نشنیده اید

مهم نیست که تا چه اندازه از دندانهای خود مراقبت میکنید، دندانهایی که تغییر رنگ داده اند، به هیچ عنوان قابل برگشت مانند روز اول نیستند.

چگونه آن را درست کنیم؟

هماهنطور که سفیدی چشمان شما نشان دهنده سلامت و جوانی شما هست، سفیدی دندان ها نیز بسیار شما را جوانتر نشان خواهد داد.

تنها راه جهت سفید کردن دندانها، استفاده از سفید کننده دندان یا درمان های سفید کننده میباشد. درمان های سفید کننده در درمانگاه بهترین نتایج را به ارمغان می آورند اما کیت های سفید کننده در منزل به خوبی آنها نیست ولی مقرون به صرفه تر هستند. شما همچنین میتوانید جهت حفظ نتایج درمان درمانگاهی، از این کیت ها در منزل استفاده نمایید.

در مورد رنگ های تیره تر، درمان دشوارتر خواهد شد.در این حالت برای درمان، روکش های فلزی لازم است.

  • دندان های کشیده شده یا نامرتب

دندانهای نامرتب، نه تنها برروی یکدیگر فشار آورده، بلکه سن شما خیلی بالاتر نیز نشان خواهند داد.وقتی دندان های شما در مکان خود قرار نداشته باشند، دهان شما را شلوغ کرده و منظره بدی را ایجاد میکنند. دندانها در طی زمان، به یکدیگر فشار آورده و باعث جابه جایی خواهند شد.

دندان های ناهموار، برخلاف میل شما برای زیبا و جوانتر دیده شدن، لبخند شما را ضعیف میکنند. این دندان های ناهموار به راحتی خراب و پوسیده میشوند.

به خاطر داشته باشید، هیچ وقت برای درست کردن دندان دیر نیست.در هر سنی میتوانید دندان های سالم داشته و ظاهر خود را جوانتر کنید.

چگونه آن را درست کنید؟

روش های سنتی، روشهای قابل اعتماد و دائمی جهت صاف کردن دندان ها میباشند.

روش دوم، درمان صحیح دندان های خراب و ناهموار با قیمتی مناسب است که سلامت دندان ها را بعد از ۶ ماه تضمین میکند.

  • لثه اضافه
حتما بخوانید :
درمان خانگی برای اسپاسم (گرفتگی) پشت

شاید شما به این فکر نکرده باشید که لثه نیز میتواند سن شما را بالا ببرد، اما آن مطمئنا میتواند این کار را بکند. لبخند در این حالت، بیشتر لثه های شما را نشان خواهد داد تا دندان های شما.در نتیجه این لبخند قشنگی نبوده و باعث افزایش سن شما خواهد شد. همچنین لبهای شما را نیز باریک تر نشان خواهد داد.

چگونه آن را درست کنید؟

در این روش، بافت لثه طی یک فعالیت ۱۵ دقیقه ایی تا ۱ ساعته، اصلاح شده و خط دندانها با لیزر درست میگردند.

این روش باعث میشود لبخند شما جذابتر شود و همچنین با تمیز نگه داشتن دندان و لثه میتوانید از بیمارهای دهان و دندان دور باشید. در موارد شدیدتر، جراحی توصیه میشود. ارتودنسی نیز برای دندانهایی که اصلا هماهنگ نیستند، لازم است.

  • دندانهای ریخته شده

در حالیکه فقدان دندان در قسمت جلو دهان، باعث مسن تر نشان دادن شما خواهد شد، این واقعیت وجود دارد که حتی فقدان دندان در قسمت عقب دهان نیز بر زیبایی تاثیر دارد.

دندانهای ریخته شده، بدون توجه به اینکه کجای دهان باشند، بر ساختار دهان تاثیر خواهند گذاشت.مساله اصلی، از دست دادن استخوان در فک است که در نتیجه ترک و یا شکاف در دهان ایجاد میشود.

از آنجایی که دندانها، پشت گونه و لب قرار دارند، ریخته شدن و فرسایش آنها، تاثیرات ناخواسته ایی بر ظاهر شما ایجاد خواهند کرد.با گذشت زمان، لبها و گونه های شما به سمت داخل میروند و شما را مسن تر نشان خواهد داد.

چگونه آن را درست کنیم؟

چنانچه دندان خود را از دست داده اید، از ایمپلنت دندان، یک راهکار دائمی، استفاده کنید.ایمپلنت طی یک عمل جراحی، ریشه دندان را با یک ریشه مصنوعی جایگزین میکند. ایمپلنت ها مقاومت خوبی داشته و درست مانند دندان های طبیعی میباشند.

  • دندان قروچه
حتما بخوانید :
نحوه برخورد با آسم و آلرژی پاییزی

دندان قروچه عادت بد بیشتر از ۵۰ درصد از نوجوانان است.

گذشته از این که این عادت در نتیجه استرس، الگوی خواب نامنظم و یا دلایل دیگر باشد، باعث تغییرات بد زیادی در ساختار فک خواهد شد. این مساله سن شما را خیلی بیشتر از آنچه هستید بالا میبرد و باعث جلو آمدن فک و ایجاد چهره ایی بد میشود.

دکتر لوتون میگوید : “دندان قروچه باعث سایش طبیعی دندان ها شده و حداقل ۱۰ تا ۱۵ سال بر سن شما می افزاید.”

چگونه آن را درست کنیم؟

یکی از معدود اقداماتی که میتوانید به تنهایی انجام دهید، استفاده از نگهبان شب است.این روش، درحالیکه ریشه علمی ندارد، دندان ها را از سایش بیش ار حد متوقف ساخته و از خطوط نرم فک با عضلات نگه داری میکند.

اغلب دندان های شما در اثر دندان قروچه و سایش بیش از حد، نمای بدی پیدا میکنند که جهت افزایش طول عمر، باید با تاج و روکش بازسازی شوند.چنانچه دندان نیش شما نیاز به بازسازی دارد، میتوانید از ارتودنسی کمک بگیرید.

نکته هایی جهت نگهداری لبخند شما

نکته اول، رعایت بهداشت دهان و دندان با استفاده مرتب و منظم از مسواک و دهانشویه میباشد.

به طور مرتب و دوره ایی، جهت بررسی سلامت دندانها، به دندانپزشکی مراجعه کنید.

از یک محافظ شبانه جهت جلوگیری از دندان قروچه استفاده نمایید.این محافظ میتواند مانند ارتودنسی عمل نموده و از حرکات ناخواسته  دندان جلوگیری کند.

 قهوه سیاه و غذاهای رنگارنگ نخورید.

سیگار کشیدن ممنوع

از کرم ضد آفتاب با spf بالا جهت جلوگیری از آفتاب سوختگی و خشکی لب استفاده کنید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید