حیوانات خانگیگربه

۵ علائم هشدار دهنده بیماری در حیوانات

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
5 علائم هشدار دهنده بیماری در حیواناتReviewed by اعطاسی on Dec 24Rating: 4.55 علائم هشدار دهنده بیماری در حیواناتهمانند حیوانات خانگی و سگها، ما می دانیم حیوانات در حیات وحش به طور طبیعی تمایل به نشان دادن ضعف و یا بیماری به عنوان واکنش حفاظت از خود دارند . گربه ها و سگ ها نیز می توانند در مخفی کردن آن، زمانی که چیزی اشتباه است، خوب باشند. در اینجا 5 علامت هشدار دهنده بیماری در حیوانات خانگی وجود دارد:

همانند حیوانات خانگی و سگها، ما می دانیم حیوانات در حیات وحش به طور طبیعی تمایل به نشان دادن ضعف و یا بیماری به عنوان واکنش حفاظت از خود دارند . گربه ها و سگ ها نیز می توانند در مخفی کردن آن، زمانی که چیزی اشتباه است، خوب باشند. در اینجا ۵ علامت هشدار دهنده بیماری در حیوانات خانگی وجود دارد:

  1. تغییرات رفتاری

تغییر در رفتار یکی از اولین نشانه هایی است که چیزی با حیوان خانگی شما کاملا درست نیست. گربه ها و سگ هایی که احساس ناخوشی می کنند ممکن است گوشه گیر شوند و شروع به نگه داشتن خود و یا به دنبال به دست آوردن توجه غیر منتظره باشند. حیوانات بیمارنیز ممکن است خارج از شخصیت خود عمل کنند و اگر در معرض درد هستند، تهاجمی باشند.

  1. اشتهای تغییر یافته

سگها و گربه ها باید روزانه مقدار معینی را به طور منظم مصرف کنند و باید عادات غذا را به طور دقیق تحت نظارت قرار دهید تا تغییرات اشتها را سریعا متوجه شوید. افزایش یا کاهش اشتها یکی از اولین نشانه های اختلالات غدد درون ریز در حیوانات خانگی است.

حتما بخوانید :
مواد غذایی که هرگز نباید به گربه خود بدهید

تغییر طولانی مدت در اشتها، مصرف آب نیز باید اندازه گیری شود. افزایش یا کاهش تشنگی ممکن است در ارتباط با افزایش یا کاهش خروجی ادرار باشد.

  1. استفراغ یا اسهال

استفراغ یا اسهال متناوب می تواند نشانه ای از این باشد که حیوان خانگی شما چیزی را خورده که نباید می خورد و معمولا دفع خواهد کرد. استفراغ یا اسهال مداوم می تواند یک نشانه هشدار دهنده از ناراحتی های دستگاه گوارش، پارازیت های روده یا بیماری های دیگر باشد. محتوای باید برای فرکانس، مقدار، رنگ و درجه غلظت بررسی شود.

ارز دیجیتال
  1. عدم تمایل به ورزش

حیواناتی که در معرض درد و یا احساس نا امیدی هستند، معمولا آرام تر می شوند و خواب بیش از حد طبیعی دارند. گربه ها و سگ هایی که درد یا گرفتگی مفصلی را تجربه می کنند محدودیت حرکت و تحرک را دارند. این ممکن است به عنوان یک سطح کاهش فعالیت، عدم تمایل به ورزش، و افزایش مشکل از موقعیت استراحت یا صعود از پله ها دیده شود.

  1. پوشش ضعیف

ریزش مو، خارش پوست و به طور کلی شرایط پوشش ضعیف می تواند یک نشانه هشدار دهنده بیماری در حیوانات خانگی باشد. گربه ها و سگ هایی که احساس ناخوشی می کنند، اغلب عادت های جسمی را که منجر به پوست موی کثیف، چرب و یا ناخوشایند می شوند، از بین می برند.

علائم بیماری در حیوانات اغلب می تواند کاملا ظریف باشد. مهم است بدانید که برای حیوان خانگی شما چه چیزی جهت شناسایی ناهنجاری ها نرمال و طبیعی است. هر گونه نگرانی بهداشتی یا رفتاری را باید به دامپزشک خود اطلاع دهید.

حتما بخوانید :
مدت زمان رشد توله سگ: 10 هفته تا 2 سال
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید