دانستنیهای جنسیزناشویی

۵ مشکل رایج ارتباطی در میان زوج ها و نحوه برطرف کردن آنها

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
5 مشکل رایج ارتباطی در میان زوج ها و نحوه برطرف کردن آنهاReviewed by اعطاسی on Sep 17Rating: 4.05 مشکل رایج ارتباطی در میان زوج ها و نحوه برطرف کردن آنهاهر رابطه ای منحصر به فرد است، اما بیشتر مشکلاتی که در روابط به وجود می آید، تقریبا یکسان است.جنی لوی، دکتر و روان درمانگر می گوید: "بیشتر درگیری ها به دلیل اختلال در ارتباطات ایجاد می شود."

هر رابطه ای منحصر به فرد است، اما بیشتر مشکلاتی که در روابط به وجود می آید، تقریبا یکسان است.

جنی لوی، دکتر و روان درمانگر می گوید: “بیشتر درگیری ها به دلیل اختلال در ارتباطات ایجاد می شود.” هنگامی که زن و شوهر احساسات خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند، به سطح عمیق تری از صمیمیت می رسند، و نتیجه آن این است که  آنها در هنگام اختلاف نظر از سرزنش و انداختن تقصیرها به گردن یکدیگر اجتناب می کنند.” در اینجا ۵ تا از مشکلات مهم در رابطه را بیان کرده ایم که مشاوران اغلب می بینند و راه حل های سریعی برای رفع آنها به شما معرفی می کنیم.

“همسرم من را درک نمی کند یا به من گوش نمی دهد.”

رفع آن: خود را مجبور به صحبت کنید. مارنی کینریس، مربی ارتباطی در لس آنجلس، می گوید: ” برای بحث در مورد احساساتتان و اداره زندگی به همراه هم، یک قرار ملاقات روزانه واقعی با یکدیگر ترتیب دهید. در طول این جلسات، با یکدیگر در مورد آنچه که در زندگی شما اتفاق می افتد صحبت کنید، و مطمئن شوید کارهایی که قبلا ناتمام گذاشته اید را پایان بدهید. “به عنوان مثال، اگر شریک زندگی شما در مورد برنامه های آخر هفته به شما ایمیلی ارسال کرده و شما جوابش را نداده اید، چیزی شبیه” من ایمیلت را دریافت کردم، دارم درباره آن فکر می کنم” بگویید.

حتما بخوانید :
نکات مفید برای آسان تر شدن دوران بارداری

در حالی که باهم صحبت می کنید، از گوش دادن بازتابی استفاده کنید، یعنی آنچه که شریک زندگیتان به شما جواب می دهد را تکرار کنید. این شگفت انگیز است که به دلیل خوب گوش نکردن به شریک زندگیتان چه سوء تفاهم ها و ناسازگاری هایی بین شما به وجود می آید. ما به جای تمرکز و گوش دادن به همسرمان، اغلب در سرمان یک جواب برای آن آماده می کنیم، که منجر به نفهمیدن منظور طرف مقابل می شود.

در نهایت، چند قانون اساسی را تنظیم کنید: مثلا تلفن یا تبلت را کنار بگذارید تا از بحث منحرف نشوید، یا اجازه ندارید فریاد بزنید (اگر نمی توانید جلوی داد زدنتان را بگیرید، در یک مکان عمومی قرار بگذارید).

“هنگامی که بحث پول می شود، ما با هم تفاهم نداریم.”

رفع آن: به ریشه اعتقادات خود برسید. شخصیت های متفاوت از نظر مالی (فرد صرفه جو و فرد ولخرج) اغلب به هم می رسند، اما همچنین اغلب در مورد امور مالی خود زیاد بحث می کنند. کینریس می گوید: “هنگامی که شما و شریک زندگیتان دیدگاه مالی متفاوتی دارید، باید زمانی را برای توضیح دادن درباره این که چرا درباره پولتان چنین رویکردی داشته اید، اختصاص دهید. و منتظر نمانید تا آن را در یک بحث داغ دیگر مطرح کنید. با یکدیگر یک قرار مخصوص مسائل مالی ترتیب دهید که در آن نه تنها در مورد اهداف، بودجه و انتظارات زندگی، بلکه در مورد احساسات خود در مورد پول، صحبت کنید. “به دیدگاه همسر خود گوش کنید و سعی کنید او  را درک  کنید.”

خرید کاندوم gifbanner - 5 مشکل رایج ارتباطی در میان زوج ها و نحوه برطرف کردن آنها

“ما همیشه درباره کارهای خانه بحث می کنیم.”

رفع آن: شروع به تشکر از یکدیگر کنید. ملیسا کوهن، یک مشاور ازدواج می گوید: “مبارزه سر اینکه چه کسی صورتحساب را پرداخت می کند، خانه را تمیز می کند، کار چمن یا لباس های شسته شده را انجام می دهد، بیشتر درباره احساس قدردانی و گرفتن اعتبار برای انجام آن کار است.” اگر هیچ اعتباری دریافت نکنید، احساس خوبی نمی کنید. کوهن می گوید: “ما همیشه کارهایی که خودمان می کنیم را می بینیم ، اما زحمات شریک زندگیمان را نادیده می گیریم.”

حتما بخوانید :
چگونگی نه گفتن به ارتباط جنسی

برای دوری از بحث “من بیشتر از تو کار می کنم”، یک فرهنگ قدردانی از آنچه که همسر شما انجام می دهد را ایجاد کنید، نه اینکه روی آنچه که او انجام نمی دهد تمرکز کنید. کوهن می گوید: ” برای هر چیزی که شریک زندگیتان انجام می دهد، بگویید متشکرم. سپس وقتی را برای نوشتن کارهای خانه اختصاص دهید، چگونه آشپزخانه را پاک کنید، چه کسی مسئول خرید است، به یاد آوردن روزهای تولد، تعویض روغن ماشین و غیره. برای هر نقش یک مسئول و پشتیبان تعیین کنید به طوری که هیچ سوء تفاهمی به وجود نیاید. کوهن می گوید: “فرد مسئول باید کسی باشد که در مورد این نقش بیشتر بداند”. (به عنوان مثال، اگر شما در مسائل مالی مهارت بیشتری دارید، پس شما باید صورتحساب را پرداخت کنید). این امر باعث جلوگیری از بحث در آینده می شود.

“رابطه جنسی ما مثل گذشته نیست.”

رفع آن: چگونه می توان دوباره از لحاظ احساسی با یکدیگر ارتباط برقرار کنید؟ با داشتن صحبت های عمیق و معنی دار با شریک زندگیتان. کینریس به یک مطالعه اشاره می کند که نشان می دهد پرسش و پاسخ به مجموعه ای از سوالات صمیمانه منجر به افزایش صمیمیت می شود. (مثلا: فکر می کنید که چگونه می خواهید بمیرید؟ نقش مادر در یک خانواده را چگونه می بینید؟)

هنگامی که احساس می کنید بیشتر با هم پیوند دارید، با برنامه ریزی شروع به رابطه جنسی کنید. قبل از این که بخواهید فکر کنید رابطه جنسی برنامه ریزی شده خسته کننده است، این را در نظر بگیرید: “وقتی رابطه جنسی برنامه ریزی شده باشد، انتظار را به وجود می آورد که در واقع می تواند لذت بخش تر باشد.”

حتما بخوانید :
زنان باردار چه چیزهایی را باید درباره ویروس کرونا رعایت کنند

“ما هیچوقت با یکدیگر وقت نمی گذرانیم.”

رفع آن: در مورد اینکه یکدیگر را در اولویت قرار دهید، احساس گناه نکنید. یکی از سخت ترین بخش های ازدواج، پیوند داشتن برای مدت طولانی است. کوهن می گوید: “بسیار آسان است که زوج ها در هرج و مرج زندگی یکدیگر را از دست بدهند، زیرا بسیاری از مردم، چیزهای دیگر مثل بچه ها، کار و دوستانشان را نسبت به رابطه در اولویت قرار می دهند. کوهن می گوید: “ما می توانیم روی کار، بچه ها، خانه و چیزهای دیگر، بیش از حد متمرکز شویم.” اما در نهایت، ارتباط با شریک خود را از دست می دهیم.

بالاتر از همه، شما و همسرتان باید بدانید که بدون یک پایه محکم که اتحاد شما دو نفر است، هیچ چیز دیگری وجود ندارد. و بدون یک پایه خوب، همه اینها در نهایت فرو خواهد ریخت. کوهن می گوید: “رابطه شما چیزی است که از بچه ها، کار، خانه، دوستان و زندگی، حمایت می کند. بنابراین برای یکدیگر زمانی را اختصاص دهید؛ بدون هیچ دستگاه دیجیتالی که شما را منحرف کند. کوهن می گوید:  شما واقعا می توانید با همراه شدن و وقت گذاشتن برای شریک زندگی خود، تعهد خود نسبت به یکدیگر نشان دهید”

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید