تعلیم و تربیتکودکان

۵ چیزی که کودک شما باید قبل از رفتن به مدرسه انجام دهد

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
5 چیزی که کودک شما باید قبل از رفتن به مدرسه انجام دهدReviewed by اعطاسی on Sep 19Rating: 4.05 چیزی که کودک شما باید قبل از رفتن به مدرسه انجام دهدفرستادن بچه ها به مدرسه در صبح هر روز می تواند یک کار بسیار سخت باشد. هر چند لازم نیست که اینطوری باشد! درست کردن یک برنامه ثابت با وظایف منظم که والدین و کودکان مسئول آن هستند، تفاوت زیادی در نحوه گذراندن صبح ایجاد می کند. البته همیشه ممکن است یک یا دو روز باشد.

فرستادن بچه ها به مدرسه در صبح هر روز می تواند یک کار بسیار سخت باشد. هر چند لازم نیست که اینطوری باشد! درست کردن یک برنامه ثابت با وظایف منظم که والدین و کودکان مسئول آن هستند، تفاوت زیادی در نحوه گذراندن صبح ایجاد می کند. البته همیشه ممکن است یک یا دو روز باشد که هیچ چیز مطابق برنامه پیش نرود، اما زمانی که وظایف هر کس در صبح روز مدرسه مشخص شود، نه تنها بهترین استفاده را از زمان می بریم، بلکه کودکان مهارت های فراوانی که قرار است در طول زندگی شان استفاده کنند را ، یاد می گیرند.

این ۵ چیزی که فرزندتان باید قبل از مدرسه انجام دهد، می تواند بچه مهد کودکی شما را به یک کودک مسئولیت پذیر مدرسه ای تبدیل کند.

  1. مرتب کردن تخت خواب

هر کودکی، حتی کودکان کوچکتر از ۶ سال می توانند یاد بگیرند تخت خوابشان را خودشان مرتب کنند. البته، شما باید انتظار داشته باشید که فرزند بزرگترتان، تخت خواب خود را خیلی تمیز تر از فرزند کوچکترتان مرتب کند. باید از فرزند کوچکتر خود انتظار داشته باشید ملحفه و پتوی خود را تا آنجا که می تواند روی تخت بالا بکشد و بالش خود را در بالای تخت قرار دهد. باید از آنها انتظار داشته باشید بهترین کاری که می توانند را انجام دهند، نه بهترین کاری که خودتان می توانید. برای بسیاری از مردم، مرتب کردن تخت، بخشی از روتین روزانه نیست، اما ما فکر می کنیم که این یک راه عالی برای ساخت عادت های هوشمندانه و روشی است که برای کودک شما مفید است، و به آنها یاد می دهد درباره جایی که زندگی می کنند مسئول باشند.

حتما بخوانید :
دکترها می گویند: نباید به کودکان زیر یک سال، آب میوه داد

  1. صبحانه خوردن

کارشناسان معتقدند که کودکان باید روزشان را با یک صبحانه سالم شروع کنند. کودکان مدرسه ای باید بتوانند قبل از رفتن به مدرسه به موقع صبحانه خود را بخورند بدون اینکه شما مجبور شوید به آنها کمک کنید، و یا برای ۲۰ دقیقه از آنها بپرسید چه چیزی دوست دارند بخورند و می خواهند چطور درست شده باشد.

هر کس برای صبحانه روش خود را دارد، در واقع، آماده کردن یک صبحانه سالم برای کودک شما ممکن است چیزی مهم برای شما باشد. یا کودک شما می تواند خودش صبحانه اش را درست کند. روش آماده سازی شما هرچه باشد، فرزند شما نباید  با صبحانه نخوردن، در روتین صبح اختلال ایجاد کند، چه خودتان صبحانه را درست کرده باشید یا کس دیگری این کار را انجام داده باشد.

  1. مسواک زدن دندان ها

زمانی که فرزند شما به مدرسه می رود، باید بتواند دندان های خود را به تنهایی مسواک بزند؛ البته این به آن معنی نیست که بعضی از بچه ها به یادآوری نیاز ندارند.

ارز دیجیتال

  1. لباس پوشیدن و آراستن

فرزند شما باید بتواند خودش لباسش را بپوشد و بیشتر کارهای آراستن خود در صبح، بدون نیاز به کمک شما انجام دهد. بسته به سن و مهارت فرزندتان و اینکه شما دوست دارید او چقدر آراسته به نظر برسد، ممکن است لازم باشد که برای چند سال به فرزندتان کمک کنید. بچه های مهد کودکی کاملا می توانند لباس های خود را انتخاب کنند (اما این بدان معنا نیست که انتخاب لباس آنها شبیه به لباس هایی باشد که شما انتخاب می کنید) و آنها باید بتوانند به طور مستقل لباس بپوشند. موهایشان را بدون نیاز به کمک کسی شانه کنند و درست کنند، به خصوص اگر شما یک دختر داشته باشید که مدل های زیبای مو را دوست دارد.

حتما بخوانید :
بیماری عفونت ؛ کریپتوسپوریدیوز چیست؟

  1. انجام یک کار سخت

به کودک خود یک کار که مناسب سنش باشد را واگذار کنید. این کمک می کند تا کودک شما قبل از مدرسه مشغول باشد، مسئولیت پذیری را یاد بگیرد و به انجام وظایف مهم کمک می کند. این وظایف می تواند ساده باشد و می توانید مطمئن شوید که آنها کوله پشتی خود را آماده می کنند ، ناهار خود را درست می کنند، ماشین ظرفشویی را تخلیه می کنند و غیره.

رعایت کردن یک برنامه منظم باعث می شود تا فرزندتان به موقع و با انرژی خوب به مدرسه برود.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید