تعلیم و تربیتکودکان

۸ نکته برای اینکه بتوانید به تنهایی سرپرست خانواده باشید

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
8 نکته برای اینکه بتوانید به تنهایی سرپرست خانواده باشیدReviewed by on Apr 22Rating:

به گزارش وب سایت بارونه ، آیا شما به تنهایی فرزندان خود را بزرگ می کنید؟ بدون اینکه همسری داشته باشید تا به طور شریکی فرزندانتان را تربیت کرده یا حتی راجع به مسائل نظم و انضباط یا نگرانی های آموزشی با او مشورت کنید؟ برخی پدر و مادرهای مجرد که تجربه خوبی از همسر خود ندارند ممکن است بگویند که شما خوش شانس هستید، ولی تنها سرپرست خانواده بودن و مسئولیت داشتن در قبال تک تک جنبه های زندگی فرزندان اصلا کار ساده ای نیست. اگر شما مجبورید فرزندان خود را به تنهایی بزرگ کنید از این نکات استفاده کنید تا زندگی خود را مدیریت کرده و از قدرت درونی خود به عنوان یک سرپرست خانواده استفاده کنید.

یک شبکه پشتیبانی درست کنید

احتمالا این ضرب المثل را شنیده اید که می گوید “بزرگ کردن یک بچه نیاز به کمک کل روستا دارد”. عملا این موضوع درست نیست. شما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید، ولی مسئله اینجاست: شما مجبور به این کار نیستید! همین الان اشخاصی در زندگی شما هستند که به شما و فرزندانتان اهمیت می دهند. پس اجازه دهید در مواقع نیاز آن ها شما را حمایت کنند.

درخواست کمک کنید

این یکی از سخت ترین کارهایی است که باید انجام دهید، مخصوصا اگر عادت داشته باشید که همه کارهایتان را خودتان انجام دهید. در واقع ممکن است برایتان آسان تر باشد که خودتان همه کارها را انجام دهید تا اینکه از دیگران درخواست کمک کنید. اما اینکه به اندازه کافی آسیب پذیر باشید تا از دیگران کمک بخواهید نه تنها در مواقع نیاز به شما زمان استراحت کردن می دهد، بلکه کمک می کند تا دوستی متقابل خود با افرادی که آن ها نیز به شما نیاز دارند را پایدار کنید.

خرید کاندوم gifbanner - 8 نکته برای اینکه بتوانید به تنهایی سرپرست خانواده باشید

ایجاد عادت و روتین

حتما بخوانید :
فرزند قد بلند ; 4 ورزش ساده که به کودکان شما کمک میکند قد بلندتر رشد کنند

شما تا به حال این کار را تا حدودی انجام داده اید. اما از خود بپرسید که در چه مواردی امکان توسعه دادن این قوانین و روتین ها وجود دارد. از آماده کردن بچه ها برای شروع روز گرفته تا مراقبت روزانه از آن ها و رسیدگی به نیازهای جسمی، روحی و عاطفی خود شما.

قوانین را توسعه دهید

با فرزندانتان بنشینید و مجموعه ای از قوانینی که می خواهید را توسعه دهید. و سعی کنید که این قوانین ساده و مثبت باشند. (مثلا به جای اینکه بگویید “بی ادب نباش” بگویید “مودب باش”) هنگامی که شما تمام قوانین را وضع کردید، سعی کنید هر وقت که لازم بود به آن ها اشاره کنید تا رفتار و تصمیمات فرزندانتان بر اساس این قوانین شکل بگیرد. با این هدف که سرانجام بتوانند در زندگی خود بهترین تصمیمات را بگیرند.

ایجاد روابط محکم و پایدار با فرزندان

باید بدانید که رابطه شما با فرزندانتان یکی از مهم ترین تاثیرات را بر روی رفتار و انتخاب های آن ها می گذارد. آن ها دوست دارند شما را راضی نگه دارند و با شما ارتباط برقرار کنند، حتی اگر سعی کنند این را از شما پنهان کنند! پس هرکاری می توانید انجام دهید تا رابطه ای صمیمی و محکم با آن ها داشته باشید. این به آن معنی نیست که بهترین دوست آن ها باشید، بلکه به این معنیست که روابط خود با آن ها را پرورش دهید. وقتی آن ها بزرگ شدند از این کار خوشنود خواهید بود.

پیدا کردن مربیان مورد اعتماد

حتما بخوانید :
دکترها می گویند: نباید به کودکان زیر یک سال، آب میوه داد

همانطور که روابط شما با فرزندانتان مهم است، باید بخواهید آن ها با دیگر بزرگسالان که مورد اعتماد شما هستند نیز ارتباط داشته باشند. او می تواند، یکی از اعضای خانواده، همسایه یا یک دوست مورد اعتماد شما باشد. به این توجه کنید که فرزند شما با چه کسی بیشتر احساس راحتی می کند. لازم نیست برای ایجاد تاثیر مثبت روی فرزندتان، او با مربی خود یک رابطه رسمی داشته باشد. این که آن ها بدانند بزرگسالان دیگری هستند که برای آن ها ارزش قائلند و به سلامتی آن ها اهمیت می دهند، می تواند یک نیروی قدرتمند برای افزایش اعتماد به نفس آن ها باشد.

زمانی را به تفریح اختصاص دهید

یکی از مزایای بودن در خانواده این است که با یک دیگر خوش بگذرانید. پس یک زمان مشخص را به تفریح اختصاص دهید. از بازی های فکری گرفته تا دوچرخه سواری و گردش های روزانه. مشکلی ندارد که در زمان تفریح گارد خود را پایین بیاورید و بچگانه رفتار کنید. همه این ها بخشی از انسان بودن است!

برای خودتان وقت بگذارید

درنهایت، هر هفته زمانی را به خودتان اختصاص دهید. شما نمی توانید همیشه به فکر دیگران باشید و خودتان را فراموش کنید. این باعث می شود تا نتوانید وظایف خود را به خوبی انجام دهید و موجب بی عدالتی در حق شما و فرزندانتان می شود. پس شروع به اختصاص دادن زمانی برای خود کنید و از خانه بیرون بروید. شما با انرژی و انگیزه بیشتری نسبت به قبل به خانه بازخواهید گشت!

مجموع رای
حتما بخوانید :
علل ریزش مو در کودکان

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید