حیوانات خانگیگربه

۹ چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارندReviewed by on May 30Rating:

1- پیوند با انسان ها

image001 051720175 - 9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

گربه موجودی هوشمند و حساس است و کاملا از چیزهایی که دوست دارد و دوست ندارد آگاه است. در اکثر موارد، با مقدار زمانی که گربه ها صرف کارهای مختلف می کنند، ما می توانیم بگوییم که آن ها چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارند. با این حال، زمان همیشه نمی تواند مقیاس درستی باشد. به طور مثال ما میدانیم که گربه ها ۱۶ تا ۱۸ ساعت در شبانه روز می خوابند، با این حال خواب لزوما فعالیت مورد علاقه یک گربه نیست.

مشکل است که این فعالیت های لذت بخش را به ترتیب بیان کنیم. مانند ما انسان ها، ممکن است چیزی که دیروز برای گربه جالب بود، امروز برایش خسته کننده باشد. همینطور که این مطلب را می خوانید، متوجه خواهید شد که این لیست درهم آمیخته و قابل جابجایی است و گربه ها می دانند که نمی توانند یک چیز خوب را بیش از حد داشته باشند.

هنگامی که ما گربه ها را به زندگی خود می آوریم، صرف نظر از سن آن ها، ما تبدیل به جانشین پدر و مادرشان می شویم، پدران و مادران گربه. و بسیاری از ما گربه ها را به عنوان یک عضو از خانواده خود در نظر می گیریم. ما و گربه هایمان از جهات مختلفی پیوند داریم. کم پیش می آید که یک گربه سریعا این احساس پیوند را نداشته باشد. و والدین با تجربه گربه ها هم این پیوند را سریعا احساس می کنند. من نمی توانم به شما بگویم که چند بار داستان های سرپرستی گربه را خوانده ام و تقریبا هربار چیزی با عنوان “عشق در نگاه اول” در این داستان ها وجود داشته است.

ارز دیجیتال

گربه درمانی

پیوند با گربه مانند یک خیابان دو طرفه است، همان طور که بسیاری از ما آن را تجربه کرده ایم. هیچ چیز به اندازه وجود یک بدن گرم و نرم گربه در کنار ما، آرام بخش نیست. زیاد جای تعجب نیست که از گربه ها به عنوان درمان در بیمارستان ها و خانه های سالمندان استفاده می شود.

بسیاری از مردان هم عاشق گربه ها هستند

شاید به این دلیل است که همه مردهای خانواده من با گربه ها بزرگ شده اند، اما مردانی که گربه ها را دوست دارند جایگاه ویژه ای در قلب من دارند. یکی از پدران گربه مورد علاقه من آورام است، که سال پیش به من نامه نوشت. او در یک رابطه بود و نهایتا می خواست بچه دار شود، اما مطمئن نبود که بتواند پدر خوبی ابشد. او عاشق گربه ها بود اما به آن ها حساسیت داشت. ما تقریبا به مدت یک سال با یک برنامه تدریجی برای تطبیق دادن او با گربه ها، کار کردیم. او نهایتا توانست آرتور و بئوولف را به عنوان بچه گربه به سرپرستی بگیرد. حالا چندین سال می گذرد و آورام یک پسر بچه دارد و نمی تواند شاد تر از این باشد. به عقیده من، پسر او یک فرد مسئولیت پذیر و مراقبت کننده می شود، همانطور که بیشتر بچه هایی که با گربه بزرگ می شوند اینگونه هستند.

حتما بخوانید :
مرگ آسان ؛ روند مرگ آسان حیوانات خانگی

۲- خوردن کامل غذا

image003 051720176 - 9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

مانند بسیاری از انسان ها، گربه ها دوست دارند غذای خوب بخورند و در میان وعده های غذایی هم چیز بخورند. تنقلات گربه ها احتمالا از بسیاری از تنقلاتی که ما می خوریم سالم تر است. هرچند تا زمانی که آن ها در خوردن میان وعده ها زیاده روی نکنند، می توانند غذای گربه را به طور منظم و سالم بخورند.

صحبت از غذای سالم شد، سه نوع اصلی غذای گربه در دسترس است با یک نوع چهارم که می تواند به عنوان یک وعده غذایی یا غذای “درمانی” استفاده شود. بسیاری از کارشناسان تغذیه گربه این غذاها را توصیه می کنند:

غذای تازه خام یا یخ زده و خشک

طبق مطالعه پاتینجر در اواسط قرن ۲۰، بیشتر کارشناسان معتقدند که یک رژیم غذایی خام برای گربه ها بهترین است.

کنسرو غذای گربه

مواد تشکیل دهنده متداول در غذای خام گربه و غذای کنسروی گربه آب است. که باعث می شود کنسرو غذای گربه پس از غذای خام، بهترین انتخاب باشد.

غذای گربه خشک

در جامعه امروز که همه افراد مدت زیادی از روز را سر کار هستند، ممکن است استفاده از غذای خام یا کنسروی همیشه عملی نباشد، بنابراین بهتر است که گربه ها از بهترین رژیم غذایی خشک تغذیه کنند.

۳- آب تازه

image005 051720177 - 9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

آب، زندگی است. با توجه به این که تعداد زیادی از گربه ها از شیر ظرف شویی آب می خورند، می توان گفت گربه ها آب خنک و جاری را دوست دارند. یک گربه به چه میزان آب نیاز دارد؟ اگرچه تخمین زدن آن دشوار است اما شکی نیست که حدود ۶۷ درصد بافت بدن گربه، آب است. غذای خشک گربه شامل حداقل آب یعنی حدود ۱۰ درصد است و گربه هایی که غذای خشک مصرف می کنند نیاز دارند برای حفظ تعادل، مقدار زیادی آب بنوشند. از نزدیک میزان مصرف آب گربه خود را زیر نظر بگیرید، هرچند تشنگی بیش از حد می تواند علامت دیابت، پرکاری تیروئید یا نارسایی مزمن کلیوی در گربه باشد.

بعضی از گربه ها حتی از بازی در آب هم لذت می برند، به ویره نژادی مانند تورکیش ون. این فعالیت هیچ مشکلی ندارد، اگر شما گربه ای دارید که دوست دارد آب بازی کند، در یک روز گرم چند اینچ آب در وان بریزید و تعدادی تکه یخ به آن اضافه کنید تا گربه شما با آن ها بازی کند.

ظروف آب و چشمه های خودکار آب

در هنگام خرید ظرف آب باید دقت کنید. آن هایی که پلاستیکی هستند به راحتی می توانند خراش پیدا کنند و باکتری ها در آن شکاف ها رشد کنند که برخی اوقات منجر به “آکنه گربه” می شود. من هرگز چنین چیزی را در سطح سخت چشمه خودکار آب مشاهده نکرده ام. البته چشمه های خودکار آب نیاز به مراقبت منظم از قبیل تمیز کردن، جایگزینی فیلتر و غیره دارند.

حتما بخوانید :
10 دلیل برای برتری توله سگ ها نسبت به بچه گربه ها

۴- خوابیدن

image007 051720178 - 9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

طبق مقدار زمانی که گربه ها در طول شبانه روز می خوابند می توان گفت که آن ها واقعا خوابیدن را دوست دارند. همه می دانند که گربه ها در شبانه روز حدود ۱۴ تا ۱۸ ساعت می خوابند که ممکن است برای ما انسان ها بیش از حد به نظر برسد، اما بسیاری معتقدند که گربه ها لازم نیست هر روز به سر کار بروند. به یاد داشته باشید که گربه ها حیوانات شب هستند و در شب بهتر می بینند، بنابراین خوابیدن در طول روز برای آن ها طبیعی است.

به نظر نمی رسد که برای گربه ها مهم باشد کی و کجا می خوابند. گربه ها ممکن است وقتی شما درحال تلاش برای خوابیدن هستید، شما را از خواب بپرانند. این عادت برای همه ما طبیعی نیست، که باعث می شود برخی از ما به خاطر گربه ها دچار کم خوابی شویم.

۵- بازی کردن

image009 051720179 - 9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

بازی برای گربه ها بسیار مهم است. گربه ها دوست دارند بازی های تعقیب و گریز داشته باشند. دیگر بچه گربه ها دوست دارند با سایه روی دیوار، پروانه ها و حشرات دیگر، اسباب بازی ها و دست انسان ها (که نباید انجام شود) بازی کنند. بازی کردن می تواند گربه ها را به طبیعت وحشی خود برگرداند جایی که آن ها برای خوردن و زنده ماندن باید بجنگند. شرکت های اسباب بازی گربه زمانی که می خواهند محصولات خود از قبیل موش، پرندگان، پروانه و دیگر “طعمه”های اسباب بازی را درست کنند، این موضوع را در نظر می گیرند.

ما انسان ها میل شدید خود برای خرید اسباب بازی برای کودکانمان را با خرید اسباب بازی برای گربه ها، به اشتراک می گذاریم. همانطور که من از رنگ آمیزی یک تصویر به همراه دخترم لذت می برم، از بازی کردن با گربه ام که چیزی را در جایی مخفی می کند هم لذت می برم. درحالی که گربه ها از بازی با ما لذت می برند، اما آن ها می توانند به راحتی تنها بازی کنند.

۶- تماشای پرندگان

image011 051720171 - 9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

یک سوال وجود دارد: چرا گربه ها عاشق تماشای پرندگان هستند؟ احتمالا دلیل اصلی آن این است که پرندگان، شکار هستند و گربه ها شکارچی. و آن ها از دیدن یک موجود خوش مشرب و رقص آن در اطراف یک پنجره و یا حتی صفحه نمایش تلویزیون لذت می برند. با دیدن یک پرنده، حتی خواب آلود ترین گربه ها هم سریع حواسشان جمع می شود.

۷- خاراندن و چنگ زدن

image013 051720172 - 9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

یکی از نیازهای اساسی گربه ها که از آن کاملا لذت می برند، خاراندن سطوح مختلف است که چنگال آن ها را “تیز” می کند. درواقع، وقتی که غلاف پنجه گربه در حال افتادن است و با خاراندن آن شل می شود و می افتد، چه می شود؟ آیا آن در بستر خاراندن باقی می ماند یا به زمین می افتد و یا در غیر این صورت، جایی پنهان شده است.

حتما بخوانید :
سگ ها ؛ چرا سگ ها سرشان را کج می کنند؟

به این فکر کنید که وقتی خسته هستید، یک کشش خوب و طولانی چه احساس خوبی به شما می دهد. این یکی دیگر از دلایلی است که گربه ها حرکات کششی انجام می دهند که هم آن ها را آرام می کند و هم به آن ها انرژی می دهد. من همیشه با دیدن یک گربه که می ایستد و خود را می خاراند تا شیاطین را از بدنش خارج کند و سپس در نهایت خوشوقتی در اطراف خانه قدم میزند، خنده ام می گیرد.

۸- نظافت

image015 051720173 - 9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

برای ما انسان ها هیچ چیزی مانند یک دوش آب گرم برای ریلکس کردن ماهیچه ها به ما احساس خوبی نمی دهد. گربه ها هم پس از ۱۵ دقیقه نظافت یا اینکه توسط شخص مورد علاقه شان شانه زده شوند، دقیقا چنین احساسی خواهند داشت. صدای خرخری که آن ها در انجام این کار می دهند، خود همه چیز را بیان می کند. و حدس بزنید آن ها پس از پایان این کار چه می کنند؟ آفرین! آن ها می خوابند.

ما هم می توانیم گربه ها را نظافت کنیم. اکثر گربه ها دوست دارند توسط انسان مورد علاقه شان شانه شوند. مثل وقتی که ما به سالن آب گرم و سونا می رویم و از ماساژ کامل لذت می بریم، شانه کردن گربه ها نیز به همین میزان برای آن ها لذت بخش است. البته باید پیرایش حیوانات خانگی خود را به دقت انجام دهید و به واکنش گربه دقت کنید تا موجب عصبانی شدن یا تحریک آن ها نشود. بنابراین شما می دانید که چه زمانی باید متوقف شوید.

۹- افرادی که آن ها را نوازش می کنند

image017 051720174 - 9 چیزی که گربه ها بیشتر از همه دوست دارند

گربه ها عاشق نوازش آرام هستند، به ویژه زمانی که این توجه از طرف انسان مورد علاقه شان باشد.

آیا شما گربه ای دارید که وقتی می خواهید او را نوازش کنید، منزوی می شود؟ این نوعی نگرانی و ناراحتی به همراه دارد، نه؟ اما این را در نظر بگیرید: تا به حال چند بار اتفاق افتاده که او برای محبت کردن به شما نزدیک شده و شما او را نادیده گرفته اید یا بدتر، او را از اتاق بیرون کرده اید چون بیش از حد مشغول بوده اید؟

پس این عادلانه است. دفعه بعد که سعی کردید گربه خود را سرزنش کنید این را به یاد داشته باشید. همچنین، به عنوان نظافت، دفعه بعد که داشتید گربه خود را نوازش می کردید، حواستان به علائم تحریک شدن حیوان باشد.

مجموع 13 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. مطالبتون فوق العاده بود . اکثرش رو با گربه ی دوست داشتنیم دارم . اگه از علاقه ام به گربم بگم ش ید بهتر بتونم بگم داستانم چیه. سعی میکنم تا میتونم وقتایی که تو خونه هستم باهاش وقت بگذرونم . ولی چون اکثرا درگی کارم نادیده میگیرمش. ایمو هیچ علاقه ای به کنسروها و تشویقی های از بیرون خریداری شده نمیده ولی شدیدا به انواع مغز میوه ها و آجیلها و جب تر از همه میوه ها وجدیدا خیار نشون میده عاشق هسته ی زدآلو هست و این علاقه تا اندازه ای بود که تونستم تو انجام یک کار شرطیش کنم با این که میدونید اصلا این عادت رو ندارن ! ایمو برای گرفتن هسته های زرد آلوش باد بایسته و اون رو رو ۲ تا پاش ازم بگیره . برام خیلی جالبه . خواستم ازتون بپرسم ببینم آیا این اتفاق شرطی شدن برای ایمو وجود داره اگه داره تا چه اندازه ای امکانش هست؟ یعنی میتونه چیکار کنه نهایتا؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید